Зміни кристалічної будови каталізатора мо2в5 при обробці ультразвуком

Дем’янчук Р.В., Старчевський В.Л.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра загальної хімії

In this paper olefins epoxidation by molecular oxygen when using heterogeneous catalysts activated by ultrasonic treatment was studied. It is shown that due to ultrasonic treatment, the crystal structure of the catalyst is changed. Presented data X-ray analysis. Key words: activation, heterogeneous catalyst, ultrasound, Мо2В5 , XRD.  Досліджено каталітичну активність гетерогенного  каталізатора Мо2В5, який активували обробленням ультразвуком, для процесу епоксидування олефінів молекулярним киснем. Рентгеноструктурним методом показано, що внаслідок ультразвукової обробки кристалічна будова каталізатора змінюється. Наведені дані рентгеноструктурного аналізу.

1. Liang J., Tang Q., Meng G., Wu H., Zhang Q., Wang Y. Simple metal oxides as efficient heterogeneous catalysts for epoxidation of  alkenes by molecular oxygen.. Chem. Letters. – 2004. – Vol.33. – № 9. – P. 1140. 2. Булгакова Л.В., Трач Ю.Б. Рідиннофазне окиснення октену-1 і циклооктену молекулярним киснем у присутності VB2 // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”,2007.  3. Мокрий Є.М., Старчевський  В.Л. Каталітичні реакції в умовах кавітації. – Львів: Світ,1993.  4. Иоффе И.И., Решетов В.А., Добротворский А.М. Гетерогенний катализ. – Л.: Химия, 1985. –  С. 207–220. 5. Р.В. Дем’янчук, В.Л.Старчевський Ультразвуковаактивація двокомпонентних молібденових каталізаторів для окиснення октену // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 2012. – С. 207–220. 6. Marković S., Mitrić M., Starčević G., Uskoković D. Ultrasonic de-agglomeration of barium titanate powder // Ultrason. Sonochem. – 2008. – V. 15. – P. 16–20.