Класифікація даних в умовах невизначеностей за допомогою нейроподібних структур на основі моделі геометричних перетворень

2008;
: pp. 53 - 57

Р. Ткаченко, А. Дорошенко

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Проаналізовано особливості постановки та підходи до розв’язання задач класифікації для випадків великорозмірних завдань інтелектуального аналізу даних. Подано основи розроблених нейромережних методів класифікації, результати проведених експериментів.

The article analyses the features of the target setting and the approach to solving a problem of classification task for Data Mining tasks where data are high-dimensional. Essential principles of the methods of classification on the base of neural networks and the results of experiments are proposed.

1. Васильев В.И., Коноваленко В.В., Горелов Ю. И. Имитационное управление неопределен- ными объектами. — К.: Наукова думка, 1989. — 216с.
  2. Дорошенко А. В. Нейромережний розв’язок задач класифікації в умовах неповноти інформаційного базису // Моделювання та керування станом еколого-економічних систем регіону: Зб. наук. пр.– К., 2006. — Вип. 3. — С. 115–122.
  3. Ткаченко Р. О. Модель нейронних мереж // Вісник Держ. ун-ту «Львівська політехніка»: Комп’ютерна інженерія та інформаційні технології. — 1998. — № 349. — С. 83–86.
  4. Ткаченко Р. О. Нейронні мережі з нелінійними синаптичними зв’язками // Вісник Держ. ун-ту «Львівська політехніка»: Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. — 1999. — № 373. — С. 20–22.
  5. Ткаченко Р.О., Ткаченко П. Р. Багатошаровий перцептрон з неітеративним навчанням // Збірник матеріалів міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформаційних технологій» (ISDMIT’ 2005). — Т.5. — С. 69–73.
  6. Tkachenko R., Tkachenko P., Tkachenko O., Schmitz J. Geometrical Data Modelling // Збірник матеріалів міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформаційних технологій» (ISDMIT’ 2006). — Т.2. — С. 279–283.
  7. Хайкин С. Нейронные сети: полный курс: Пер с англ. — М.: «Вильямс», 2006. — 1104 с.
  8. Осовский С. Нейронные сети для обработки информации / Пер. с польск. И. Д. Рудинского. — М.: Финансы и статистика, 2004. — 344 с.