Методи та алгоритми перетворення контурів зображень в афінному просторі

2009;
: pp. 185 - 189

О. Березький

Тернопільський національний економічний університет

Проаналізовано метод перетворення контурів на основі знаходження трьох відповідних точок на контурах зображень. Розроблено метод і алгоритми, що ґрунтуються на визначенні множини характерних точок контуру і знаходженні коефіцієнтів афінних перетворень за допомогою методу найменших квадратів. Ці алгоритми програмно реалізовані і протестовані на біомедичних зображеннях.

In the article the method of transformation of contours is analyzed on the basis of finding of three proper points on the contours of images. A method and algorithms which are based on determination of plural of characteristic points a contour and finding of coefficients of affine transformations by the least square method is developed. Algorithms are given programmatic realized and tested on biomedical images.

1. Прэтт У. Цифровая обработка изображений. Кн. 1,2. — М.: Мир, 1982.
  2. Фурман Я.А., Кревецкий А.В., Передрев А.К. и др. Введение в контурный анализ: приложения к обработке изображений и сигналов. — М.: Физматлит, 2003.
  3. Попова Г.М., Степанов В. Н. Анализ и обработка изображений медико-биологических объектов // Автоматика и телемеханіка. — 2004. —№ 1. — С. 131-142.
  4. Шапиро Л., Стокман Дж. Компьютерное зрение: Пер. с англ. — М.: БИНОМ. Лаборатория знаний, 2006. — 752 с.
  5. Путятин Е.П., Аверин С. И. Обработка изображений в робототехнике. — М.: Машиностроение, 1990 — 320 с.
  6. Березский О. Н. Алгоритмы анализа и синтез биомедицинских изображений // Проблемы управления и информатики. — 2007. — № 2. — С. 134–144.
  7. Berezsky O.M. Contour analysis of images // Informational Technologies and Systems. — 2006. — V. 9, #1. — P. 5–12.
  8. Кудрявцев Л. Д. Курс математического анализа (в двух то- мах): Учебник для студентов университетов и втузов. — М.: Высшая школа, 1981, Т.1. — 687 с.
  9. Березький О.М., Березька К.М., Батько Ю.М., Мельник Г. М. Перетворення контурів зображень в афінному просторі // Матеріали міжнародної конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень і проблеми обчислювального інтелекту» Т.3, Ч.1 Євпаторія, 2008. С. 51–55.