DSC

Композити з деревного борошна: отримання та дослідження

У цьому дослідженні описано варіанти отримання нових композиційних матеріалів з використанням натурального деревного борошна (60%) як основного інгредієнта, екологічно чистої в'яжуючої речовини полі[(триметокси)4-вінілфенетил)]силану (3, 5 і 30%) і стирену з різним ступенем силілювання (25 і 27%) під постійним тиском і за різних температур. Композити були отримані методом гарячого пресування. Крім в'яжуючої речовини, у процесі виробництва використовували різні добавки, антиоксиданти й антипірени.

Reaction kinetics and macromolecule-metal chelate complex formation in metal containing semi-interpenetrating polymer networks based on crosslinked polyurethane and linear polymethylmethacrylate

According to DSC and EPR data kinetics of formation of simultaneous semi-interpenetrating polymer networks based on crosslinked polyurethane and linear polymethylmethacrylate with 50:50 and 70:30 ratio obtained in the presence of 3d-metal chelates depends on type of metal. On the other hand system composition determines polyurethane or polymethylmethacrylate selection during formation of complexes with metal-diketonates.

Вплив швидкості охолодження в процесі кристалізації на топлення поліпропіленів різної хімічної будови

За допомогою диференційної скануючої калориметрії (ДСК) та оптичної мікроскопії досліджено топлення поліпропіленів різної хімічної будови (ізотактичний гомополіпропілен, блок- і статистичні кополімери на основі пропілену і поліпропілену, прищепленого малеїновим ангідридом). Встановлено, що топлення і кристалічна структура поліпропілену та його кополімерів залежать від швидкості кристалізації, хімічної природи комономерних одиниць та регулярності їх розташування в основному ланцюгу поліпропілену.