епіцентри землетрусів

Регіональні аномалії високої електропровідності австралійського континенту і епіцентри землетрусів

Аналізуються осьові частини аномалій електропровідності і епіцентри землетрусів австралійського континенту. Автор робить припущення щодо якісного зв'язку між епіцентрами землетрусів і регіональними аномаліями електропровідності.

Тектонічні землетруси району Донбаської аномалії електропровідності, їх можливі зв'язки

Розглянута можлива природа аномальної електропровідності ДДЗ і Донбасу. Приведений детальний опис матеріалів Новодарьевського і Ровеньковського землетрусів. Автор робить припущення, що одним з можливих спускових механізмів може бути присутність графітових утворень і порово-тріщинних масивів сприяючих звільненню сейсмічної енергії, що накопичилася, у вигляді землетрусів.

Криворізький землетрус 14 січня 2011 р.

Розглянуто геолого-геофізичні умови району Криворізьких землетрусів в області, обмеженій координатами: φ=47,45÷48,60 N, λ=32,5÷34,150 E. Наведено детальний огляд матеріалів землетрусу 14 січня 2011 р. Автор робить припущення, що одним із спускових механізмів для місцевих землетрусів може бути наявність графітових плівок та утворення тріщинно-порових зон у гірських породах.

Епіцентри землетрусів Східно-Європейської платформи у межах території України за даними інструментальних спостережень і їх зв'язок з тектонікою