фенол

Вилучення фенолу з води за допомогою активованого вугілля, отриманого з дерева Juniperus Turifera

Метою цієї роботи є дослідження доцільності використання активованого вугілля, отриманого з дерева Juniperus thurifera, як адсорбента для вилучення фенолу з води за допомогою адсорбції. Досліджено вплив початкової концентрації фенолу, часу контакту, pH і маси адсорбента на адсорбційну здатність фенолу. Найбільша адсорбційна здатність досягається за рН=3,4, концентрації фенолу 50 мг/л, маси адсорбенту 100 мг і тривалості 24 год. Рівняння ізотерм Фрейндліха, Ленгмюра та Темкіна були використані для опису наших експериментальних даних.

Діоксид титану/мідь/карбонові композити для фотокаталитичної деградації фенолу

Досліджено імпрегнацію діоксиду титану та міді на активоване вугілля (AC) з метою видалення фенолу. З урахуванням кількості каталізатора і ступеня деградації фенолу було обрано та охарактеризовано чотири композити. Встановлено, що присутність та склад каталізаторів впливають як на адсорбцію, так і на фотокаталітичну активність.

Mechanism of Catalytic Alkylation of 2,6-di-tert-Butylphenol by Methyl Acrylate

The determining factor of the reaction of 2,6-di-tert-butylphenol with alkaline metal hydroxides is temperature, depending on which two types of potassium or sodium 2,6-di-tert-butyl phenoxides are formed with different catalytic activity in the alkylation of 2,6-di-tert-butylphenol with methyl acrylate. More active forms of 2,6-But2C6H3OK or 2,6-But2C6H3ONa are synthesized at temperatures higher than 433 K and represent predominantly monomers of 2,6-di-tert-butyl phenoxides producing dimers on cooling.