Fillers

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МОДИФІКОВАНИХ ПОХІДНИМИ ПОЛІЕТИЛЕНАМІНОГУАНІДИНУ НАПОВНЮВАЧІВ НА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ПОЛІПРОПІЛЕНУ

Властивості наповнених  полімерних композицій значною мірою залежать від природи і поверхневих властивостей наповнювачів, зокрема, базальтового волокна. Вперше показана можливість модифікації поверхні базальтового волокна комерційним полігексаметиленгуанідингідрохлоридом та некомерційними полідіетиленаміногуанідинами - апретами. Встановлена залежність крайового кута змочування та адгезійної міцності в системі "термопласт - волокно" від типу апрету. Визначено оптимальний тип апрету- полідіетиленаміногуанідин-карбонат.

Вогнестійкі композити на основі полімерної матриці

Вивчено термостабільність і пожежно-технічні параметри епоксидних композитів з різними затвердниками, наповнювачами, пластифікаторами та ретардантами. Показано, що вміст мінеральних наповнювачів до 45 % мало впливає на займистість. Формування диму зменшується лінійно з підвищенням ступеня наповнення. Показано, що для отримання низькогорючих матеріалів кисневий індекс повинен перевищувати 31 %. Встановлено, що оптимальна концентрація промислових бромованих вогнетривких речовин становить 8–10% за масою.

Effect of filler type, content and size on the UV photocuring dental ma

A BisGMA, TEGDMA monomer mixture at weight ration 2:1 was UV-cured with CQ to form commonly used dental materials. Three types of fillers at different particle size were added at different weight concentrations. Reaction rates k, time vs rate were studied for all the systems.