нафтогазоносність

Геологія та перспективи вуглеводнів у перехідній зоні мілководдя Апшеронського родовища

Район Апшеронського родовища представляє найбільш багатообіцяючі нафтогазові перспективи в межах мілководної перехідної зони Апшеронського архіпелагу на всіх потенційних рівнях пластів. Представлені у статті дослідження мають на меті виявити геологорозвідувальний потенціал території та пов’язані з цим нові можливості для бізнесу. Регіон охоплює глибини води від 10 до 20 метрів. Методологічно ми використали доступні нові сейсмічні дані, оцінили дані еталонних свердловин і врахували інші геологічні фактори в рамках програми Petrel.

Пошуки родовищ нафти і газу комплексом граві-магніторозвідки

Розглядаються питання пошуків родовищ нафти і газу граві-магніторозвідкою в Середньокурінській западині Азербайджану. Показано, що граві-магнітні аномалії, які асоціюються з покладом нафти і газу, утворюються завдяки зменшенню густини та магнітної сприйнятливості порід в області покладів і в субвертикальній зоні над і під покладом. Такі локальні мінімуми в Середньокурінській западині проявляються на фоні граві-магнітних максимумів.

Характеристика низькопроникних крейдяно-палеогенових флішевих порід-колекторів Долинського нафтогазопромислового району Внутрішньої зони Передкарпатського прогину

Наведено результати асиметричних гістограм відкритої пористості та абсолютної проникності з низькими показниками порід-колекторів, а також коефіцієнт нафтовилучення, та залишкові геологічні запаси нафти категорії А+В+С, для піщаних порід – колекторів крейдяно-палеогенового флішу Долинського нафтогазопромислового району Внутрішоьї зони Передкарпатського прогину.