наночастинки Fe3О4

Фізико-хімічні дослідження механізму взаємодії наночастинок подвійного оксиду дво- та тривалентного феруму з серпіновим білком-овальбуміном і водою

Новизною роботи є теоретичне обґрунтування й експериментальне підтвердження механізму взаємодії наночастинок Fe3O4 з Н2О та овальбуміном-OVA, що проведено за допомогою комплексу фізико-хімічних досліджень. Визначено, що механізм ґрунтується на кластерофільності наночастинок і водневих, електростатичних і вандерваальсових взаємодіях. Встановлено, що взаємодія наночастинок Fe3O4 з OVA відбувалася за механізмом статичного гасіння з утворенням міжмолекулярного нефлуоресцентного комплексу, який змінює нативну структуру OVA.

Дослідження механізму взаємодії лінолевої кислоти та 1-лінолеїл-2-олеоїл-3-ліноленоїлгліцерину з наночастинками Fe3O4

Обгрунтовано механізм взаємодії наночастинок Fe3O4 з лінолевої кислотою та з 1-лінолеїл-2-олеоїл-3-ліноленоїлгліцерином, який представлений моделлю «двошарової координації». Методами ІЧ-Фур’є спектроскопії, трансмісійної електронної мікроскопії, енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії, рентгенівської фотоелектронної спектроскопії, рентгенофазового і термогравіметричного аналізу вивчений механізм взаємодії лінолевої кислоти і соняшникової олії з наночастинками Fe3O4.

Kінетика розчинення наночастинок Fe3O4 у кислому середовищі

Вивчена розчинність дослідних зразків наночастинок Fe3О4 у кислому середовищі (рН = 1,8–5,0 3,0 год.). Наведені кінетичні криві та результати розчинності Fe3О4 спектрофотометричним, гравіметричним та атомно-абсорбційним методами. Встановлено зростання розчинності Fe3О4 зі збільшенням кислотності середовища і часом перебування в ньому. Електронно-мікроскопічними, рентгеноструктурними та ЯМР-дослідженнями встановлено вплив кислого середовища на фізико-хімічний стан поверхні дослідних зразків частинок Fe3О4.