Переддобрудзький прогин

Динаміка нафтидогенезу у девонських відкладах Переддобрудзького прогину

Мета роботи полягала у з’ясуванні динаміки  нафтидогенезу у відкладах девону Переддобрудзького прогину. Дослідження здійснені  шляхом ретроспективного аналізу на основі  флюїдодинамічної концепції катагенезу. В результаті вперше встановлена відмінність режиму катагенезу у різних частинах прогину, що зумовило певні особливості генерації та акумуляції вуглеводнів: основна фаза їх нагромадження у Тузлівській депресії (переважно нафтоутворення) пов'язана з першим, а у Фурманівсько-Приморській (переважно газоутворення)  – другим циклом катагенезу.

Циклічність, літолого-фаціальні особливості та обстановки седиментації ейфельських відкладів Переддобрудзького прогину

Мета. Встановлення літофаціальної будови та реконструкція умов осадонагромадження відкладів ейфельського віку Білоліського блоку Переддобрудзького прогину в аспекті формування продуктивних горизонтів та локалізації перспективних об’єктів. Методика. Комплекс літологічних, палеоокеанографічних, літофізичних та геофізичних (ГДС) досліджень. Результати.

Літолого-фаціальна зональність та літмологічна структура ейфельських відкладів Переддобрудзького прогину

Мета. Основною метою цієї роботи є дослідження літологічних особливостей осадового комплексу ейфельського віку в межах Білоліського блоку Переддобрудзького прогину. Методика. Методика містить літолого-фаціальний, літмологічний та мінералого-петрографічний аналізи. Результати. Встановлено літологічну структуру розрізів ейфельських відкладів, яка представлена нерівномірним перешаруванням сульфатних (ангідрити), карбонатних (вапняки, доломіти, мергелі) та теригенних (пісковики, алевроліти, аргіліти) порід.