сканувальна калориметрія

Нові композиційні матеріали на основі природної сировини та силільованого полістирену

У статті розглянуто розробку нових екологічно чистих композиційних матеріалів з покращеними властивостями. Ці композити створені на основі рослинної сировини - соснової тирси та триметоксисилільованого полістирену. В'яжуча речовина для композитів була отримана нашою дослідницькою групою і використана в поєднанні з різними ступенями силілювання (15-35%) у присутності різноманітних органічних і неорганічних добавок, антипіренів і антиоксидантів. Вона одночасно виконує роль армувального агенту. Деревинно-полімерні композити були створені за різних тисків (5-15 МПа) і температур (473-493 К).

ДОСЛІДЖЕННЯ НАНОКОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ПОЛІВІНІЛОВОГО СПИРТУ МЕТОДОМ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ СКАНУВАЛЬНОЇ КАЛОРИМЕТРІЇ

У роботі представлено методики одержання структурованих та водорозчинних нанокомпозиційних плівок на основі полівінілового спирту та інтеркальованого монтморилоніту. За допомогою диференційної сканувальної калориметрії досліджено структуру і теплофізичні характеристики одержаних плівок. Встановлено, що модифікування полівінілового спирту інтеркальованим монтморилонітом знижує ступінь кристалічності одержаних нанокомпозитів, але істотно підвищує їх термостійкість. Структуровані плівки на основі полівінілового спирту мають однорідну зшиту структуру.

Диференційно-скануюча калориметрія для дослідження біодеградабельної плівки кондитерських та хлібобулочних виробів

В роботі досліджено біодеградабельні плівки для хлібобулочних і кондитерських виробів за допомогою диференційно-скануючої калориметрії. Визначено ступінь кристалічності полімеру та кінетику кристалізації. Досліджено вплив пластифікатора у складі плівки (гліцерину) на температури плавлення та склування вихідних сполук біодеградабельної плівки.