SPICE моделі

ВБУДОВАНА СИСТЕМА УЛЬТРАЗВУКОВИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ СЕНСОРІВ З ФУНКЦІЄЮ САМОДІАГНОСТИКИ

Інформативним сигналом переважної більшості сенсорів на п’єзоелектричних перетворювачах є час (тривалість) прольоту ToF (Time-of-Flight) ультразвукових коливань, а його формування реалізується методом вимірювання затримки t між випроміненим актуатором та прийнятим сенсором імпульсами цих коливань. Однак процеси формування цього інформативного сигналу та електронні засоби реалізації цих процесів характеризується значним впливом сторонніх факторів, компенсація яких в значній мірі є проблематичною.

СИГНАЛЬНА МАКРОМОДЕЛЬ ОПТОПАРИ НА СТРУКТУРАХ ОРГАНІЧНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

У статті запропоновано основні підходи реалізації макромоделі оптопари на органічних структурах для пристроїв сенсорної техніки. Використання таких структур в значній мірі обмежується через часовий дрейф параметрів та температурну нестабільність. Використання розробленої моделі дає можливість отримати значення параметрів компенсації для оперативного коригування, відповідно до умов експлуатації та властивостей органічних структур.

SPICE модель квадратурного синхронного детектора вимірювальних перетворювачів імпедансу

Представлена задача SPICE моделювання вимірювальних перетворювачів імпедансу, на яких оснований широкий ряд мікроелектронних сенсорів імпедансної спектроскопії, зокрема, для Інтернету речей. Запропоновано SPICE модель та методику параметричного аналізу синхронних детекторів пристроїв імпедансної спектроскопії, основою якої є поєднання двох типів аналізу — AC analysis та Transient analysis. На основі AC аналізу отримують номінальні значення активної ReZ та реактивної ImZ складових імпедансу.