термогравіметрія

Біопаливна характеристика та кінетика піролізу акації мангіум (acacia mangium)

Запропоновані практичні рішення для утилізації листя акації мангіум (ЛАМ) і за допомогою термохімічної валоризації встановлено його потенціал як твердого біопалива. З використанням елементарного, технічного, калориметричного, термогравіметричного аналізів та методу Кіссінджера досліджені фізико-хімічні, теплові та кінетичні властивості ЛАМ. Показано, що ЛАМ має високий вміст карбону, леткість і вміст зв‘язаного карбону, але відносно низький вологовміст і зольність. Визначена теплотворна здатність ЛАМ є вищою у порівнянні з величиною для A.

Термічна стійкість органо-неорганічних композитів на основі системи диметакрилат-тетраетоксисилан

Досліджено вплив складу гібридних органо-неорганічних композитів на основі системи ,–диметакрилоїл(тридиетиленоксидтерефталат) (МГФ-9) – тетраетоксисилан (ТЕОС) на їх термічні і термомеханічні властивості та молекулярну структуру. Одержано термограми та криві термічної деструкції зразків, за якими визначено температурні інтервали, втрату маси зразків та теплові ефекти кожної стадії. Показано, що введення неорганічного наповнювача у матрицю полімеру сприяє збільшенню термостабільності матеріалу.

Паливні характеристики та термогравіметричний аналіз лушпиння насіння колоцинту (citrillus colocynthis l.)

Визначено термохімічні паливні властивості лушпиння насіння колоцинту (ЛНК) з метою його потенційного використання як твердого біопалива. Показано, що ЛНК є дешевим, доступним і відновлювальним джерелом лігноцелюлозних відходів, які одержують при екстракції олії з насіння дині. Проведено дослідження з використанням технічного, елементарного і термогравіметричного (TГ-ДТГ) аналізів, а також Фур’є-спектроскопії. Встановлено, що ЛНК містить значну кількість летких речовин і зв’язаного вуглецю, а також невелику кількість азоту, сірки і золи з теплотворною здатністю понад 19,02 МДж/кг.