турбулентна в’язкість і теплопровідність

Методика розрахунку коефіцієнта теплопередачі в геліосистемах з ламінарним і перехідним режимами руху потоку теплоносія, структуруваного на частини

У цій роботі запропоновано новий метод вибору класичних емпіричних рівнянь для розрахунку коефіцієнтів тепловіддачі в трубах кожухотрубного теплообмінника в перехідному режимі. Цей метод ґрунтується на тому, що потік структурований на зону ламінарного примежового шару (ЛПШ) і турбулізовану частину, а коефіцієнт тепловіддачі розраховується через перехідну і турбулентну теплопровідність, а також середню товщину ЛПШ і, відповідно, середню товщину решти потоку теплоносія.

Особливості розрахунку коефіцієнтів теплопередачі за використання гліколів з урахуванням поверхневих сил теплоносія

У цьому дослідженні порівнювали класичний метод розрахунку коефіцієнтів тепловіддачі трубного простору кожухотрубного теплообмінника за класичними числами подібності Нуссельта, Рейнольдса і Прандтля з новим методом, який враховує коефіцієнти поверхневого натягу теплоносіїв, їхні перехідні, турбулентні в'язкість і теплопровідність, а також середню товщину ламінарного примежового шару (ЛПШ). Класичний метод показує кращу ефективність води як теплоносія в порівнянні з 45% водним розчином пропіленгліколю.