водяна пара

Інтенсифікація теплообміну під час конденсації пари у технологічному конденсаторі системи розхолоджування енергоблоку АЕС

У роботі досліджено теплообмін під час конденсації водяної пари на вертикальних трубах технологічного конденсатора системи розхолоджування енергоблоку АЕС. Чисельне дослідження виконано за різних масових витратах пари в діапазоні їх зміни від 20 кг/с до 40 кг/с. Інтенсифікація теплообміну передбачена за рахунок застосування високоефективних теплообмінних профільованих трубок. Для дослідження використано комплект теплообмінних трубок діаметром 25 мм і товщиною стінки 1,4 мм з різними значеннями відстані між канавками профільованої труби: 0,007075 м; 0,00875 м; 0,00925 м; 0,0105 м.

Моніторинг тропосферної водяної пари у західній транскордонній зоні України

Мета. Виявлення достовірних оцінок зенітних тропосферних затримок (ZTD) за даними GNSS-спостережень (дистанційний моніторинг тропосфери) на активних референцних станціях західної транскордонної зони України. Методика. Важливим продуктом, який отримують в GNSS-метеорології, є зенітні тропосферні затримки, а їхній безпосередній зв’язок із інтегрованою /осаджуваною водяною парою дає змогу отримати оперативну інформацію для числового прогнозування погоди.

Методологічні етапи ГНСС-метеорології

Запропонована стаття висвітлює поступові кроки реалізації ГНСС-метеорології. У вступі змальовується сама структура ГНСС-метеорології, основна особливість якої полягає у тому, що нейтральна атмосфера затримує проходження ГНСС-радіохвилі, викликаючи похибку у виміряній відстані, що називається тропосферною затримкою. І якщо в геодезії прикладають масу зусиль, щоб звести цю похибку до бажаного мінімуму, то в метеорології цю похибку почали використовувати як важливе інформаційне джерело про стан атмосферного вологонасичення та його динаміку як у просторі, так і в часі.