знезараження

Порівняння moringa oleifera та citrus paradisi, як дезінфікуючих та коагулюючих речовин для оброблення води

Досліджено коагулюючі та дезинфікуючі властивості Moringa oleifera (Моринга масляниста) та Citrus paradisi (грейпфрут) на зразках, отриманих з пакетованої води, води із свердловин, річкової та колодязної води. Показано, що Moringa oleifera адекватно функціонує після 2 годин відстоювання сильно мутної річкової води, і є більш ефективним у поєднанні з Citrus paradisi. Встановлено ефективність такої комбінації для очищення річкової води. Число загальної кількості Coliform та Escherichia coli (коліморфних бактерій та кишкової палички) знижується зі збільшенням часу оброблення.

Інактивація бактерій роду diplococcus в атмосфері азоту і повітря

The influence of ultrasonic cavitation on disinfestation from bacterial genus Diplococcus in  the  atmosphere  of  nitrogen  and  air  has  been  investigated.  Based  on  experimental  data suggested  the  joint usage of ultrasound with nitrogen  flushing  is  the most effective agent  for purification of water. 

Механізм та кінетичні закономірності інактивуючої дії кавітації на мікроорганізми

Вивчено знезаражуючу дію фізико-хімічних ефектів, що супроводжують гідродинамічну кавітацію на санітарно-показникові мікроорганізми у воді. Встановлено, що кінетика знезараження залежить від характеристик кавітаційного поля і мікробного навантаження. На основі структурно-морфологічних досліджень бактерій E.colі, встановлено, що антимікробний ефект досягається внаслідок механічного руйнування клітин і хімічного знезараження під впливом радикалів гідроксилу і пероксиду водню.