Вплив типу земної кори на годографи хвиль землетрусів у зоні переходу Охотське море – суходіл

2013;
: pp. 177 - 179
Надіслано: Серпень 01, 2013
Північно-Східний комплексний науково-дослідний інститут Далекосхідне Відділення РАН, місто Магадан

Тип земної кори впливає на годографи хвиль землетрусів Північно-Охотського сейсмічного поясу, що розташований у зоні переходу від Охотського моря до Євразійського континенту. За комплексом геолого-геофізичних матеріалів, включаючи ГСЗ по геотраверсу Охотське море – Магадан – о. Врангеля, даними гравіметрії  встановлено, що північна частина Охотськоморської плити має кору проміжного типу, яка стрибкоподібно змінюється на континентальну в Охотському блоці, затисненому мікроплитою та Євразійською і Північно-Американською літосферними плитами. Їх взаємодія визначає природу землетрусів поясу.

1. Алешина Е.И., Седов Б.М. Влияние структуры земной коры на форму записи землетрясений Северо-Охотского сейсмического пояса // Чте­ния памяти академика К.В. Симакова: Тез. докл. Всероссийской конф. (Магадан, 25-27 ноября 2009г.). – Магадан: СВНЦ ДВО РАН, 2009. – С. 32-36.
  2. Андиева Т.А., Сакулина Т.С., Маргулис Л.С., Тихонова И.М. Строение центральной части профиля Охотского моря (в полосе профиля 2 ДВ-М)//Нефтегазогеологические исследования и вопросы рационального освоения углево­дородного потенциала России: Сб. научн. статей./Под ред. О.М. Прищепы. СПб: ВНИГРИ, 2009. –С.247-263.
  3. Зеленский Д.С., Целищев Л.А. Карта аномального поля силы тяжести Дальневосточного феде­рального округа. – СПб: ФГУП “ВСЕГЕИ”, 2003.
  4. Структура и строение земной коры Магаданского сектора России по геолого-геофизическим дан­ным: Сборник научных трудов – Новосибирск: Наука, 2007. – 173 с.
  5. Туезов И.К. Геотермическая структура литосферы и астеносферы Азиатско-Тихоокеанской зоны сочленения и прилегающих частей Азии и Тихого океана. Владивосток: ИтиГ ДВО АН СССР, 1990. 103 с.