ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ТА АНАЛІЗУ ТРАФІКУ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ АТАК В ПРОГРАМНО-КОНФІГУРОВАНИХ МЕРЕЖАХ

Lviv Polytechnic National University
Lviv Polytechnik National University
Lviv Polytechnik National University
Lviv Polytechnic National University

Сьогодні завдання моніторингу, безпеки, управління, пріоритезації трафіку і оптимізації загального навантаження на мережеву інфраструктуру стає вкрай важливою не тільки для корпоративного сектора, а й для операторів мобільного та фіксованого зв'язку. Поточні тенденції в сфері послуг інтернет-контенту вказують, що вимоги для управління трафіком непередбачувані. Тому постачальники послуг повинні реалізовувати нові алгоритми моніторингу та аналізу мережевого трафіку для виявлення атак в сучасних мережах, де програмне забезпечення може бути оновлено для підтримки мінливих вимог до управління і контролю трафіку в міру необхідності. Саме тому, у роботі розроблено унікальний алгоритм моніторингу та аналізу мережевого трафіку, що дав змогу підвищити ефективність використання стандартних систем виявлення та запобігання вторгненню шляхом використання інтелектуальних мультифрактальних процесів аналізу вхідного трафіку. Експериментальним шляхом доведено, що використання розроблених алгоритмів в комунікаційній інфраструктурі дало змогу в умовах присутності шкідливого трафіку в каналах зв’язку зменшити втрати даних до 5%.