ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНТРОПІЇ ДВІЙКОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ФРАГМЕНТОВАНИХ НА ПІДПОСЛІДОВНОСТІ СТАЛОЇ ДОВЖИНИ

Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University
Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University

У статті проведені дослідження структурної ентропії послідовностей, які фрагментовані на двійкові підпослідовності (символи) заданої довжини, оснований на частотах входження цих символів у послідовність. Були досліджені послідовності, що генеровані за логістичним відображенням із початковим значенням послідовност із проміжку [0;1] та кроком 0.1. Найбільша довжина символу (підпослідовності) становила 10 біт. Порівняння розрахованих значень ентропії із її максимальним значенням, показало, що спостерігається відхилення від рівномірного розподілу для символів довжиною 8 і більше біт, але значення ентропії поступово наближується до максимального із збільшенням довжини підпослідовності. Встановлено також, що такий параметр генерування, як початкове значення, на ентропію не впливає. Проведені дослідження показують також, що алгоритм є ефективним з точки зору високої швидкодії та не потебує використання значних обчислювальних потужностей.