Дослідження впливу нетемпературних чинників на вимірювання температури об’єкту методом комбінаційного розсіювання світла

Юрій Кривенчук, Олег Сегеда, Ігор Микитин, Дмитро Ковальчук

Національний університет "Львівська політехніка",
кафедра інформаційно-вимірювальних технологій

В статті проведено дослідження залежності похибки вимірювання температури методом комбінаційного розсіювання світла від відстані між досліджуваним об’єктом та приймачем відбитого випромінювання, а також від інтенсивності фонового випромінювання.
***In the article Research of temperature dependence error of measurement by Raman on the distance between the investigated object and the receiver of the reflected radiation, and the intensity of the background radiation.***
В статье проведено исследование зависимости погрешности измерения температуры методом комбинационного рассеяния света от расстояния между исследуемым объектом и приемником отраженного излучения, а также от интенсивности фонового излучения.

1. The Role of Metal-Nanotube Contact in the Performance of Carbon Nanotube Field-Effect Transistors / [Chen Z., Appenzeller J., Knoch J., Lin Y., Avouris P.] // Nano Letters – 2005 – Vol. 5 – 1497-1502 p.
2. Seheda O. Research in Nanothermometry. Part 6. Metrology of Raman Thermometer with Universal Calibration Artifacts / Stadnyk B., Yatsyshyn S., Seheda O. // Sensors & Transducer. – 2012. – № 7/12. – Vol.142 –1-9 p.
3. Сегеда О. Метод комбінаційного розсіювання світла у термометруванні поверхні / Сегеда О., Стадник Б., Яцишин С. // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2010. – № 71. –63-66 c.