Формулювання засад для розроблення методики оцінювання якості медичних послуг

Чабан Олеся, Бойко Оксана

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
кафедра медичної інформатики

Нагальним завданням сьогодення є реформування системи охорони здоров'я в Україні з якісною медичною допомогою. Вимоги до якості медичної допомоги та послуг бажано встановлювати єдиними для всієї спільноти світу. У статті проведено аналіз нормативних вимог щодо оцінювання якості медичних послуг і запропоновано методику оцінки якості послуг кваліметричними методами.
***The urgent task of present time is reformation of the health protection system in Ukraine with quality medical care. Requirements to quality of medical care and services should be set for all association of the world. In the article the analysis of normative requirements is conducted in relation to the evaluation of quality of medical services. The methodology of estimation the services quality by quality metering metods is offered.***
Реформирование системы здравоохранения в Украине сегодня является актуальной задачей. Требования к качеству медицинской помощи и услуг желательно устанавливать едиными для всего сообщества мира. В статье проведен анализ нормативных требований к оценке качества медицинских услуг и предложена методика оценки качества услуг квалиметрическими методами.

1.    Клинические рекомендации и индикаторы качества в системе управления качеством медицинской помощи: Методические рекомендации / Полубенцева Е. И.,Улумбекова Г. Э., Сайткулов К. И.// - М.: ГЭОТАР-Медиа, 2006. - 60 с. 2. Лисицын Ю.П. Здравоохранение в XX веке. М.: Медицина. 2002. 216 с. 3.
2.     Рожкова Е.В. Разработка инновационных услуг: методология подхода. Ульяновск: УлГУ. 2011. 184 с.
3.     Сибурина Т.А. Современные технологии обеспечения конкурентного преимущества учреждения здравоохранения на рынке медицинских услуг //Социальные аспекты здоровья населения [Электронный научный журнал]. 2010, Том 15. №3. URL: http://vestnik.mednet.ru/content/view/209/30/
4.    Нагорная А. М., Степаненко А. В., Морозов А. Н. Проблема якості в охороні здоров'я/Кам'янець-Подільській: Абетка-НОВА, 2002. - 384 с.
5.    Назаренко Г. И., Полубенцева Е. И. Управление качеством медицинской помощи. - М., Медицина, 2000. - 368 с.
6.    Емелин И.В. Интеграция стандартов медицинской інформатики // Кремлевская медицин. Клин.весник. – 2000. - №4. – С.68-76.
7.    Тези доповіді Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»/Чабан О.П., Бойко О.В./ «Розроблення методики оцінювання рівня якості медичних послуг» м. Львів. 22-24 травня 2013. – Львів,2013. – С.209