Комплексна методика оцінки термічних параметрів дії вогневого навантаження на огороджуючі конструктивні елементи житлових приміщень

Сергій Прохоренко*, Данкевич Ірина**, Шналь Тарас**, Катерина Кашпор*

Національний університет «Львівська політехніка»,
 * кафедра інформаційно-вимірювальних технологій
** кафедра будівельних конструкцій та мостів

Розроблено та практично апробовано елементи методики контактної та безконтактної оцінки термічних параметрів дії вогневого навантаження на огороджуючі конструктивні елементи житлових приміщень, з метою чого здійснено чисельне симулювання модельного експерименту, а також проведено практичну (експериментальну) апробацію модельних припущень (на кількох комплектах апаратного забезпечення та в межах дев’яти експериментів).
***It is developed and practically approved elements of method of contact and noncontact estimation of thermal parameters of action of the fire loading on the non-load-bearing structural elements of housings apartments, with a purpose what the numeral simulation of model experiment is carried out, and also practical (experimental) approbation of model suppositions is conducted (on a few complete sets of the vehicle providing and within the limits of nine experiments).***
Разработано и практически апробировано элементы методики контактной и бесконтактной оценки термических параметров действия огневой нагрузки на ограждающие конструктивные элементы жилых помещений, с целью чего осуществлено численное симулирование модельного эксперимента, а также проведено практическую (экспериментальную) апробацию модельных предположений (на нескольких комплектах аппаратного обеспечения и в пределах девяти экспериментов).

1. ДСТУ Б В.1.1-4-98* Захист від пожежі. Будівельні конструкції. Методи випробувань на вогнестійкість. Загальні вимоги. –  2005.   43 с.
2. Шналь Т.М. Характеристика моделей розвитку пожеж [Текст] / Т.М. Шналь, І.П. Синенько, М.І. Стасюк //Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Теорія і практика будівництва». –  2011. – № 697.   С. 252-256.
3. Моделирование пожаров и взрывов: [Монография]/ [Астахова И.Ф., Беляцкий В.П., Брушлинский Н.Н. и др.]; Под общ. ред. Н.Н. Брушлинского, А.Я. Корольченко; Ассоц. "Пожнаука". Пожар. безопасность и наука М. : Ассоц. "Пожнаука", 2000. – 482 c.
4.  Математичне моделювання та дослідження термонапруженого стану огороджуючих конструкцій, обумовленого пожежею / М.М.Семерак, Т.Б.Юзьків // Пожежна безпека: Зб.наук.праць. – Л.: ЛІПБ, 2005. - № 7. – С.128-132.
5. Теплові потоки, зумовлені  випромінюванням факела пожежі / М.М.Семерак, А.М.Домінік, А.В.Субота // Пожежна безпека: Збірник наукових праць. – Львів: ЛДУ БЖД, 2011. – №19. – С.131-136.
6.EN 1991-1-2 (2002). Eurocode 1: Actions and Structures. Part 1-2: General Actions on Structures Exposed to Fire.
7. Ілющенко В. І., Туяхов А. І., Саф'янц С.М. Вимірювання в енергетиці. – Донецьк: Норд-Прес, 2008. – 352с.
8. Прохоренко С., Кашпор К., Микитин І., Мац К., Возний М., Панас А. Оцінювання рівня неоднорідності матеріалу шляхом аналізу теплового відгуку на вузькозонне теплове збудження. //Вимірювальна техніка та метрологія, 2012.   Випуск 73. – С. 41-44.