Mathematical model of destruction kinetics dislocations in cutting plastoelastic workpiece material

Stupnytskyy V.

Department of Manufacturing Engineering Lviv Polytecnic National University

The article presents an analysis of rheological kinetics models of materials destruction in the process of cutting, based on the theory of dislocations. The criteria for ductile and brittle fracture mechanism of workpiece material during cutting are established. A system of equations, describing the behavior of termoelastoplastic workpiece in the process of its mechanical  processing based on classical thermodynamic analysis, is given.

1.    Базаров И. П. Термодинамика. М.: Высшая школа, 1991, 376 с.
2.    Богатов А.А. Механические свойства и модели разрушения металлов. Екатеринбург: ГОУ ВПО УГТУ-УПИ.- 2002.- 329 с.
3.    Конева Н.А. Природа стадий пластической деформации. // Соросовский образовательный журнал, М., 1998, №6. – С.99-105.
4.    Кукуджанов В.Н. Компьютерное моделирование деформирования, повреждаемости и разрушения неупругих материалов и конструкций. – М.: МФТИ, 2008.- 215 с.
5.    МакКлинток Ф., Аргон А. Деформация и разрушение материалов. М.: Мир, 1970. - 501 с.
6.    Матвиенко Ю. Г. Модели и критерии механики разрушения. ФИЗМАТЛИТ, 2006. - 328 с.
7.    Подураев В. Н. Автоматически регулируемые и комбинированные процессы резания. М., Машиностроение, 1977. - 304 с.
8.    Ступницький В.В. Аналіз оброблюваності титаномістких сплавів деталей енергетичних установок на основі імітаційного реологічного моделювання процесу різання в системі Deform 3D // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні енергетичні установки на транспорті і технології та обладнання для їх обслуговування», 10-12 жовтня 2012 р.: Херсон: ХДМА, 2012.– С. 205 – 210.
9.    Ступницький В.В. Дослідження напружено-деформованого стану деталей машин під час їх механічного оброблення у зоні стружкоутворення// Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Динаміка, міцність та проектування машин і приладів».- Львів.- 2012, №730.– С. 125-129.
10.    Ступницький В.В. Механіка дислокацій під час різання та її моделювання методами скінчених елементів// Вісник НУ “Львівська політехніка” “Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль в машинобудуванні і приладобудуванні”, 2012, №729, C. 25-33
11.    Швец С.В. Применение феноменологической теории деформируемости при исследовании процесса стружкоутворення // Вісник СумДУ, №3 (49), 2003. - С.144-161.
12.    Шредингер Э. Статистическая термодинамика. Ижевск: РХД, 1999. - 96 с.
13.    Ярославцев В.М. Механика процесса резания пластически деформированных металлов с неоднородными свойствами по толщине срезаемого слоя / Электронное научно-техническое издание МВТУ им.Баумана.- №8, 2011. - 19 с.