Адсорбційні процеси у природних дисперсних системах

Сабадаш В.В., Гумницький Я.М., Басумак М.І., Глимбоцька Н.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра екології та охорони навколишнього середовища

The adsorption of ammonium ions on various types of soil is experimentally researched. The generalization of the results of the research and the calculation data is conducted. Експериментально досліджено адсорбцію іонів амонію на різних типах ґрунтів. Проведено узагальнення отриманих результатів дослідження та розрахункових даних.

1. Городній М.М. Агроекологія / М.М. Городній, М.К. Шикула. – К.: Вища шк., 1993.  2. Гумницький Я.М., Люта О.В. Математичні моделі міграції компонентів добрив у грунтовому середовищі / Я.М. Гумницький, О.В. Люта // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. – 2008. – Вип.32. – С. 6–9. 3. Мельничук В.В., Гумницький Я.М., Нагурський О.А. Дослідження міграції добрив у навколишньому середовищі // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2005. – №2. – С.48–51. 4. КНД 211.1.4.030-95. Методика фотометричного визначення амоній-іонів з реактивом Неслера в стічних водах. – Введ. 25 квітня 1995. 5. ГОСТ 4388-72. Методы определения массовой концентрации меди.