Макромодель асинхронного двигуна за експериментальними даними

Національний університет «Львівська політехніка»

Описано макромодель трифазного асинхронного двигуна, отриману для таких параметрів як навантаження на валу, струм живлення однієї з фаз та частота обертання ротора. Експериментальні дані усереднено за період змінного струму живлення.

Продемонстровано регуляризацію обчислення похідних вихідних сигналів макромоделі за допомогою згладжуючих кубічних сплайнів. Кількість коефіцієнтів макромоделі мінімізовано за методом редукції апроксимуючого поліному. Завдяки редукції ідентифікація макромоделі стала коректною. Адекватну поведінку макромоделі перевірено на сигналах, відмінних від сигналів, за якими збудовано макромодель. Експериментальні перехідні процеси відтворено двома нелінійними макромоделями першого порядку зі середньоквадратичною похибкою, меншою за 1%.

Отримана макромодель вирізняється гранично малим порядком і високою точністю відтворення вихідних сигналів.

1. B. Robyns, et al., Vector Control of Induction Machines. Desensitisation and Optimisation Through Fuzzy Logic. London, UK: Springer-Verlag, 2012.
  2. Ya.Matviychuk, Dynamical Systems Mathematical Macromodelling: Theory and Practice. Lviv, Ukraine: Ivan Franko Lviv National University Publishing House, 2000 (Ukrainian)
  3. P.Stakhiv and I.Vasylchyshyn, “Macromodeling of dynamic processes in asynchronous machines”, Tekhnichna Elektrodynamika, no. 6, pp. 31-35, Kyiv, Ukraine: Institute of Electrodynamics of Ukraine, 2011. (Ukrainian)
  4. A.Ivachnenko and V.Stepashko, Noise stability of modelling, Кyiv, Ukraine: Naukova dumka, 1985. (Russian)
  5. A.N.Tikhonov and V.Y.Arsenin, Solutions of Ill-Posed Problems, New York, USA: Wiley, 1977.
  6. V.V.Ivanov, Methods of Computation on Computers, Guidance. Kyiv, Ukraine: Naukova dumka, 1986. (Russian)
  7. Carl de Boor, A Practical Guide to Splines, Applied Mathematical Sciences, vol. 27. New York-Heidelberg-Berlin: Springer-Verlag, 1978.