Математична модель тепломасообмінних і деформаційних процесів під час пресування деревних композитів

2008;
: cc. 114 - 122

Я. Соколовський, О. Петрів

Національний лісотехнічний університет України

Розроблено нову модель тепломасообмінних та деформаційних процесів під час пресування деревних композитних матеріалів. На основі числової реалізації моделі на прикладі деревостружкової плити виявлено закономірності впливу тепломасопере- несення на деформацію і напруження матеріалу та розроблено на цій основі мате- матичну модель оптимізації режимних параметрів пресування.

The new model of teplomasoobminnikh is developed and processes of deformations during pressing of arboreal composite material. On the basis of numeral realization of model, on the example of derevnostruzhkovoy flag, found out conformities to the law of influencing of teplomasoperenesennya on deformation and tension of material and the mathematical model of optimization of parameters of regimes of pressing is developed on this basis.

1. Соколовський Я.І., Петрів О.М. Чисельне моделювання тепломасообмінних і деформа- ційно-релаксаційних  полів  під  час  пресування  деревностружкових  плит  //  Вісник  Нац.  ун-ту
  2. „Львівська політехніка”. – 2005.– №536.- С. 212–220. 2. Соколовський Я.І., Петрів О.М. Чисельне моделювання нестаціонарних полів тепломасоперенесення в процесі пресування деревноструж- кових плит //  Науковий  вісник:  Зб.  наук.-техн.  праць.-  Львів:  УкрДЛТУ,  2004.–Вип.  14.4.- С. 57–59.
  3. Соколовський Я.І., Петрів О.М. Дослідження напружено-деформованого стану деревностружкової плити під час гарячого пресування // Фіз.-хім. механіка матеріалів. – 2007. – № 1. – С. 43–49.
  4. Петрів О.М. Результати експериментальних досліджень нестаціонарних температурних полів у процесі пресування деревностружкових плит // Науковий вісник : Зб. наук.- техн. праць. - Львів: УкрДЛТУ, 2005. – Вип. 15.3. - С. 152–157.
  5. Frünwald A., Steffen A., Humphrey P.E., Haas G.V. Entwicklung und Überprüfung eines Modells des thermodznamischen und des rheologischen Verhaltens von Fassermatten für MDF während der Heispressung in Taktpressen und Ansätze     zur     modelirung     von     Endlosrpessen.–     Hamburg:     Universitat,     1999.     –     S.178.
  6. Обливин А.Н. Теоретическое и экспериментальное исследование тепло- и массопереноса при контактном нагреве влажных пористых тел.: Автореф. дисс. ... д-ра техн. наук.– М., 1976. – 32 с.
  7. Бехта П.А. Науково-технічні основи виготовлення деревинностружкових плит із заданою структурою і властивостями: Автореф. дис. ... д-ра техн. наук. – Львів: УкрДЛТУ. – 1996. – С. 14 - 28.
  8. Лыков А.В., Михайлов Ю.А. Теория тепло- и массопереноса. –  М.,  1963.  536 с.  9. Соснин, М.И. Климова Физические основы прессования древесностружечных плит.– Новосибирск: Наука, 1981. – 190 с. 10. Гірник М.Л., Соколовський Я.І., Ганцюк В.М., Ільницький І.М. Теоретичні передумови моделювання тепломасообміну у капілярно-пористих тілах. - Львів: УкрДЛТУ. – 18 с.