Вибір принципів побудови та розроблення узагальненої архітектури медичної інформаційної технології

2009;
: cc. 3 - 10

А. Батюк, C. Батюк, С. Пилипчук, І. Цмоць

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління

Сформульовано вимоги, вибрано принципи побудови, розроблено узагальнену архітектуру медичної інформаційної технології та проаналізовано роботу її основних компонентів.

In this article we have set the requirements, chosen the development principles, created a basic architecture, and provided an analysis of the key components of a medical information technology.

1. Гриценко В.І., Котова А.Б., Вовк М.І., Кіфоренко С.І., Белов В.М. Інформаційні технології в біології та медицині: Курс лекцій: Навч. посібник. — К.: Наук. Думка, 2007. — 382 с.
  2. Цмоць І.Г. Інформаційні технології та спеціалізовані засоби обробки сигналів і зображень у реальному часі. Львів: УАД, 2005. — 227c.
  3. Батюк А.Є., Батюк С. А., Пилипчик С.І., Цмоць І.Г. Компоненти інформаційних технологій для медицини: Тези міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень і проблеми обчислювального інтелекту». Т.1. — Євпаторія, 2009. — С. 135–137.
  4. Гланц С. Медико-биологическая статистика: Пер. с англ. — М., Практика, 1999, 459 с.
  5. Василенко В. X. Врачебный прогноз. — Душанбе: Дониш, 1982. — 108 с.
  6. Батюк А.Є., Пасєка М. С. Концепція побудови і реалізація інформаційних систем, орієнтованих на аналіз даних. // Технічні вісті. — 2000. — № 1(10), 2(11). — С. 76–79.
  7. Батюк А.Є. Стратегія побудови систем, орієнтованих на аналіз даних // Збірник наукових праць ІПМЕ НАНУ. — 2001. — Вип.12. — С. 158–164.
  8. Батюк А.Є., Кравчук Г. Т. Концепція створення інформаційно-аналітичних систем в управлінні. // Збірник наукових праць ІПМЕ НАН України: «Моделювання та інформаційні технології». — 1999. — Вип.4. — С. 123–127.
  9. Батюк А.Є., Чоп’як В.В., Цмоць І.Г., Леськів М.В., Кирик В.Ю. Інформаційна система автоматизації діяльності медичного центру клітинної імунології та алергології // Збірник наукових праць ІПМЕ НАН України: «Моделювання та інформаційні технології». — 2002. — Вип.14. — С. 175–182.
  10. Чубакова И.А. Data Mining: Учебн. пособие. БИНОМ. Лаборатория знаний, 2008. — 382 с.
  11. Тарасов В.А., Герасимов Б.М., Левин И.А., Корнейчук В. А. Интеллектуальные системы поддержки принятия решений: Теория, синтез, эффективность. — К.: МАКНС, 2007. — 336 с.