Дослідження залишкових напружень та деформацій методом ультразвукової акустичної тензометрії

Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"

Наведено результати експериментальних досліджень залишкових напружень та деформацій за допомогою методу ультразвукової акустичної тензометрії. Проаналізовано вплив, режимів різання, на формування залишкових напружень та деформацій в процесі механічного оброблення деталі лезовим інструментом.

1. Ступницький В.В. Дослідження напружено-деформованого стану деталей машин під час їх механічного оброблення у зоні стружкоутворення / В.В.Ступницький // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» "Динаміка, міцність та проектування машин і приладів«.- Львів.- 2012.- № 730.— С. 125-129. 2. Ступницький В.В. Моделювання напружено-деформованого стану матеріалу в зоні різання для структурно-параметричної оптимізації технологічної операції токарного оброблення / В.В.Ступницький // Вісник НУ «Львівська політехніка» "Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль в машинобудуванні і приладобудуванні«.- 2011.- № 713.-С. 45-49. 3. Ступницький В.В. Проектування функціонально-орієнтованих технологій механічного оброблення деталей засобами паралельного інжинірингу / В.В.Ступницький// Вісник Донецького національного технічного університету «Прогресивні технології і системи машинобудування». — 2013.- Вип.1 (45). — 2 (46).- с. 249-256. 4. Карпаш А.М. Аналіз відомих методів контролю фізико-механічних характеристик металу / А.М. Карпаш // Нафтогазова енергетика. Енергетика, контроль та діагностика об’єктів нафтогазового комплексу.- 2012.- № 1(17).- C.8-23. 5. Ящерицын П.И. Теория резания /П.И.Ящерицын, Е.Э.Фельдштейн, М.А.Корниевич. — Минск: Новое знание, 2006.- 512 с. 6. Технологические остаточные напряжения /[А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 7. Технологические остаточные напряжения /[А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 8.Муравьев В.В. Взаимосвязь скорости ультразвука в сталях с режимами их термической обработки / В.В. Муравьев // Дефектоскопия. — 1989. — № 2. — С. 66-68. 9. Рыжов Э.В. Математические методы в технологических исследованиях. / Э.В.Рыжов, О.А. Горленко. — К.: Наукова Думка, 1990. — 184 с. 10. Кузнецова Е.В. Математическоепланированиеэксперимента / Е.В. Кузнецова.-Пермь: Перм. гос. техн. ун-т, 2011. — 35 с. 11. Муравьев В.В. Взаимосвязь скорости ультразвука в сталях с режимами их термической обработки / В.В. Муравьев // Дефектоскопия. — 1989. — № 2. — С. 66-68. 12. Карпаш А.М. Аналіз відомих методів контролю фізико-механічних характеристик металу / А.М. Карпаш // Нафтогазова енергетика. Енергетика, контроль та діагностика об’єктів нафтогазового комплексу.- 2012.- № 1(17).- C.8-23.