Реологічна модель формування фізико-механічних властивостей поверхневого шару деталі під час її оброблення різанням

Національний університет "Львівська політехніка"

В статті наведені результати аналізу реологічної моделі, що формалізує вплив основних технологічних чинників на формування залишкових напружень та деформацій в процесі механічного оброблення деталі лезовим інструментом. Результати такого проблемно-орієнтованого імітаційного моделювання силових, температурних та деформаційних параметрів є основою для побудови прогнозуючих моделей впливу структури та параметрів технологічного процесу на формування комплексу експлуатаційних властивостей виробу.

1. Интегрированные генеративные технологии / А.И. Грабченко, Ю. Н. Внуков, В. Л. Доброскок [и др.] ; под ред. А. И. Грабченко. — Харьков : НТУ «ХПИ», 2011. — 416 с. 3. Ступницький В.В. Дослідження напружено-деформованого стану деталей машин під час їх механічного оброблення у зоні стружкоутворення / В.В.Ступницький // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» "Динаміка, міцність та проектування машин і приладів«.- Львів.- 2012.- № 730.— С. 125-129. 4. Ступницький В.В. Моделювання напружено-деформованого стану матеріалу в зоні різання для структурно-параметричної оптимізації технологічної операції токарного оброблення / В.В.Ступницький // Вісник НУ ―Львівська політехніка‖ ―Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль в машинобудуванні і приладобудуванні‖.- 2011.- № 713.-с. 45-49. 5. Ступницький В.В. Проектування функціонально-орієнтованих технологій механічного оброблення деталей засобами паралельного інжинірингу / В.В.Ступницький// Вісник Донецького національного технічного університету «Прогресивні технології і системи машинобудування». — 2013.- Вип.1 (45). — 2 (46).- с. 249-256. 6 Ящерицын П.И. Теория резания /П.И.Ящерицын, Е.Э.Фельдштейн, М.А.Корниевич. — Минск: Новое знание, 2006.- 512 с. 6. Технологические остаточные напряжения /[А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 7. Ступницький В.В. Математичне моделювання автоколивань різального інструменту та їхній вплив на інженерію поверхні / В.В.Ступницький, Я.М.Новіцький //Машинознавство. — 2013. — № 1-2 (187-188).- С.19-22. 8. Резников А.Н. Тепловые процессы в технологических системах / А.Н. Резников, Л.А. Резников.— М.: Машиностроение, 1990. −288 c.9. Сулима А.М. Поверхностный слой и эксплуатационные свойства деталей машин /А.М.Сулима, В.А.Шулов, Ю.Д Ягодкин. — М.: Машиностроение, 1988. —240 с. 10. Суслов А.Г. Качество поверхностного слоя деталей машин / А.Г.Суслов.- М.: Машиностроение, 2000. — 320 с. 11. Бишутин С.Г. Инженерия поверхностей деталей машин, подвергаемых механической обработке / С.Г.Бишутин, О.Н.Федонин // Вестник Брянского государственного технического университета.- 2007.- № 1(13).- С.7-13 12. Технологические остаточные напряжения / [А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 13. Ступницький В.В. Визначення деформаційної складової параметру шорсткості із застосування методів реологічного імітаційного моделювання процесу різання / В.В.Ступницький // Машинознавство. — 2013. — № 7-8 (193-194).- С.45-48. 14. Хрущев М.М. Склерометрия: теория, методика, применение испытаний на твердость царапанием / М. М. Хрущев.- М., 1968.- 219 с. 15. Klocke F. Development of a Material Damage Model for the Prediction of Chip Breakage/F.Klocke, D.Lung, C.Essig, M.Abouridouane// Proceedings of The 10th International Conference on Technology of Plasticity (ICTP 2011).- Aachen.- 2011.- P.612-617. 16. Dolyniak Yaroslav, Stypnytskyy Vadym. Rheological modeling and analysis of the influence of technological factors on the 2nd kind’s residual stresses formation/AustrianJournalofTechnicalandNaturalSciences.-"East West"AssociationforAdvancedStudiesandHigherEducationGmbH.- № 9-10.- 2015.