гліцерин

Дослідження біодеградабельних плівок на основі крохмалю та визначення деяких їхніх фізико-хімічних характеристик

Проведено дослідження з виготовлення в лабораторних умовах експериментальних біодеградабельних плівок (ЕБП) та проаналізовано рецептури з крохмалю кукурудзяного та картопляного з 8, 10 та 15%-вим вмістом. З’ясовано, що ЕБП на основі картопляного крохмалю з концентрацією 10% є більш пластичний і добре зберігає форму, порівняно з іншими зразками. Проведені мікробіологічні, механічні, фізико-хімічні, ІЧ-спектроскопічні дослідження ЕБП та біодеградабельного пластику (БП), доступного на ринку у формі пакувальних пакетів (БП з «АТБ», БП з «Сільпо», БП з «Roshen»).

Плівки на основі карбоксиметилцелюлози з рисової стерні як нове потенційне джерело біополімерів для зменшення відходів сільського господарства: мініогляд

Вегетативна частина рослини рису, Oryza sativa L., яка залишається після очищення рисових полів під час збору врожаю або після нього, відома як рисова стерня. Карбоксиметилцелюлоза з рисової стерні (CMCr) є перспективним джерелом біополімерів, що можуть бути виготовлені з відходів рисової стерні. Карбоксиметилцелюлоза була синтезована з рисової стерні методом лиття в розчиннику. Різні типи пластифікаторів (гліцерин та оливкова олія) і компоненти, які вони містять, забезпечують гнучкість використання як матеріалу для пакування харчових продуктів.

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ МОДИФІКОВАНИХ ГЛІЦЕРИНОМ ПОЛІЛАКТИДНИХ ПЛІВОК

Досліджено структуру та властивості модифікованих полілактидних плівок, придатних для використання як пакувальні матеріали та ламінування паперу. Здійснено модифікування полілактидів різного ступеню кристалічності гліцерином. Досліджено вплив умов формування плівок, кількості пластифікатора гліцерину, природи полілактиду на структуру, морфологію поверхні і фізико-механічні властивості модифікованих полілактидних матеріалів. Модифіковані плівкові матеріали можуть бути рекомендовані для  застосування в пакувальній індустрії та ламінуванні паперу.

Застосування глутаральдегід-зшитих хітозанових мембран з відходів панцирів креветок для виробництва біодизелю з калофілевої олії

Для поліпшення якості і зниження вартості виробництва біодизельного палива проведено його очищення з використанням глутаральдегід-зшитих хітозанових мембран. Біодизель одержано перестерифікацією калофілевої олії з використанням кислотного каталізатора. Показано, що кількість гліцерину в біодизельному паливі перед процесом очищення становить 0,3014 ± 0,05 %. Після проведення очищення протягом 1 год. вміст гліцерину в біодизелі зменшується до 0,1429 ± 0,09 %.