мареограф

Зміни абсолютного рівня моря на мареографічній станції у Владиславові на основі даних часових рядів з використанням різних пакетів програмного забезпечення

У цій статті представлено геоцентричні зміни рівня моря на мареографічній станції у Владиславові (північний захід Польщі). Ці зміни були розраховані на основі даних часових рядів GNSS та мареографічних спостережень. Для оцінки геоцентричного тренду зміни рівня моря використовувалися різні пакети програмного забезпечення, такі як Hector, GITSA, GGMatlab та Statistica. Результати показують, що зазначені програмні пакети дають подібні значення абсолютних змін рівня моря у Владиславові і оцінюються приблизно в 3 мм на рік.

Реконструкція вертикальних рухів земної кори за даними мареографічних спостережень

Мета. Мета дослідження: виконати реконструкцію вертикальних рухів земної кори на прикладі кристалічного масиву Авалонії, а саме на території Нідерландів, за даними мареографічних спостережень у 1900–2012 рр.; дослідити зміну кінематичних параметрів кристалічного масиву, на якому розташовані відібрані для дослідження мареографи, залежно від вибраної середньої епохи спостережень t0 та періоду усереднення результатів мареографічних спостережень Δt.

Моделювання вертикальних рухів тектонічних блоків за даними мареографічних спостережень

Мета. Метою виконаного дослідження було проведення реконструкції вертикальних рухів земної кори на території північної частини Європи за даними тривалих мареографічних спостережень; дослідити зміну кінематичних параметрів кристалічних масивів, на якому розташовані відібрані для дослідження мареографи, залежно від вибраної середньої епохи спостережень t0  = 1958, 1963, 1968, 1973 та 1978 роки та періоду усереднення результатів мареографічних спостережень Δt = 60 років.