ГНСС-станції

Сучасні рухи земної поверхні Карпатської гірської системи за даними ГНСС

Метою дослідження є диференціація сучасних геодинамічних процесів у межах Карпатських гір на основі вільно доступних ГНСС даних. Методика. Методика включала збір, обробку та аналіз ГНСС-даних. Запропоновано алгоритм обробки, який складався з 5 основних етапів: перетворення даних у внутрішній формат, перевірка часових рядів на відповідність вимогам, визначення горизонтальних швидкостей, розбивка мережі ГНСС на трикутники, визначення параметрів деформацій. Результати.

Реконструкція вертикальних рухів земної кори за даними мареографічних спостережень

Мета. Мета дослідження: виконати реконструкцію вертикальних рухів земної кори на прикладі кристалічного масиву Авалонії, а саме на території Нідерландів, за даними мареографічних спостережень у 1900–2012 рр.; дослідити зміну кінематичних параметрів кристалічного масиву, на якому розташовані відібрані для дослідження мареографи, залежно від вибраної середньої епохи спостережень t0 та періоду усереднення результатів мареографічних спостережень Δt.

Моделювання вертикальних рухів тектонічних блоків за даними мареографічних спостережень

Мета. Метою виконаного дослідження було проведення реконструкції вертикальних рухів земної кори на території північної частини Європи за даними тривалих мареографічних спостережень; дослідити зміну кінематичних параметрів кристалічних масивів, на якому розташовані відібрані для дослідження мареографи, залежно від вибраної середньої епохи спостережень t0  = 1958, 1963, 1968, 1973 та 1978 роки та періоду усереднення результатів мареографічних спостережень Δt = 60 років.