нанопори

Вплив органічних і неорганічних добавок на питомий електричний опір коксу

Метою цього дослідження була оцінка впливу як неорганічних (нанопорошків карбіду бору та карбіду кремнію (карборунд)), так і органічної опіснюючої (нафтового коксу) добавок на якість коксу, виробленого в лабораторній печі, включаючи електричну структурність. Аналізуючи результати визначення якості отриманого коксу, можна констатувати, що введення фіксованої кількості $(0,25–0,5 мас. \%)$ неспікливих нанодобавок дає змогу регулювати процеси в пластичному стані з метою підвищення міцності коксу.

Оптимізований метод вимірювання позитронних анігіляційних спектрів у наноматеріалах з розвиненою поруватістю для сенсорних застосувань

Запропоновано та використано оптимізований за апаратною складністю метод вимірювання позитронних анігіляційних спектрів для дослідження вологочутливої кераміки MgО-Al2O3 з розвиненою нанопоруватістю. Показано, що в разі розкладу спектрів на чотири компоненти вдається оцінити розміри нанопор за моделлю Тао-Ельдрупа та вивчити процеси, які відбуваються в них. Встановлено, що частка нанопор радіусом ~1,5 нм на порядок перевищує частку пор з радіусом ~ 0,3 нм, в яких також відбувається анігіляція ортопозитронію у адсорбованій воді.