етрингіт

Дослідження складу та гідравлічних властивостей термоактивованих відходів паперового виробництва

Досліджені гідравлічні властивості відходів від спалювання макулатурного скопу – перспективного альтернативного біологічного джерела теплової енергії для відновлювальної енергетики. Показано, що формування фазового складу в мінеральній частині макулатурного скопу при термообробленні відбувається подібно до класичних схем випалу карбонатно-глинистих сумішей з утворенням β-С2S, C12A7, C3A та C2AS. Встановлено, що особливістю досліджуваних відходів є активна взаємодія з водою, інтенсивне тепловиділення та короткі терміни тужавіння.

ОПТИМІЗАЦІЯ СКЛАДУ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО КОМПОЗИЦІЙНОГО В’ЯЖУЧОГО

Розроблення технології нових в’яжучих і бетонів передбачає такі етапи як вибір і підготовка матеріалів, проектування складу відповідно до вимог, приготування суміші і формування виробів, початкова витримка і схоплювання, подальше тверднення. Всі ці етапи об’єднуються в єдиний комплекс, в якому кожен етап має своє особливе значення і одночасно впливає на ефективність усього технологічного комплексу.

Особливості структуроутворення безклінкерних композиційних в’яжучих при високих водотвердих відношеннях

Розглянуто основні причини зсідання мінеральних в’яжучих матеріалів та виробів на їх основі, зокрема неавтоклавного ніздрюватого бетону. Досліджено фізико-механічні показники гіпсовапняного каменю за різних водотвердих відношень і вплив вмісту метакаоліну на експлуатаційні характеристики в'яжучого. За допомогою оптичного мікроскопа визначено зміну відносного розширення композиційного каменю в часі. Методом РФА встановлено основні кристалічні фази в системах гіпс-вапно та гіпс-вапно-метакаолін.