блок-схема надійності

Удосконалена програмна система розрахунку надійнісних показників складних технічних систем

Проаналізовано літературні джерела, в яких досліджено існуючі методи та засоби розрахунку показників надійності складних технічних (зокрема, програмних) систем. Модель надійності сучасної комплексної технічної системи часто зображають у вигляді блок-схеми надійності (reliability block diagram, RBD), вона може містити декілька тисяч елементів, які почергово перебувають у різних станах (наприклад, робочий, відмовлений, відновлюваний). Це призводить до значного простору можливих станів у відповідній марковській моделі.

ОЦІНЮВАННЯ НАДІЙНОСТІ КАНАЛУ ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ТРИКРАТНИМ РЕЗЕРВУВАННЯМ ТА ПОДВІЙНОЮ ОБОЛОНКОЮ

Функціонування сучасних комп’ютерних систем є неможливим без обміну інформацією, який відбувається з використанням каналів зв’язку різноманітної фізичної природи. Вихід з ладу каналу зв’язку, особливо в системах, які відповідають за функціонування критичних об’єктів, може спричиняти як матеріальні, так і людські втрати. Тому забезпечення надійності каналів зв’язку є актуальною проблемою. Дана публікація входить як складова в цикл публікацій, присвячених надійності каналів зв’язку.

Оцінювання надійності провідного дубльованого керуючого каналу із спільною та роздільними кабельними оболонками

Мета. Розробити підхід для кількісного оцінювання показників надійності провідного дубльованого керуючого каналу із спільною та роздільними кабельними оболонками. Методика. Для формалізації надійності використано блок-схеми надійності та динамічні дерева відмов. Для опису специфіки процесів пошкодження жил та кабельних оболонок сформовано логічні умови у дереві відмов. Для проведення статичного та динамічного аналізів сформовано діаграми станів та переходів керуючого каналу. Статичний аналіз виконано на основі логіко-ймовірнісних виразів для станів.