глибоке навчання

РОЗУМІННЯ ВЕЛИКИХ МОВНИХ МОДЕЛЕЙ: МАЙБУТНЄ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

У статті проведено дослідження новітнього напрямку у штучному інтелекті - Великі Мовні Моделі, які відкривають нову еру в обробці природної мови, надаючи можливість створення більш гнучких і адаптивних систем. З їх допомогою досягається високий рівень розуміння контексту, що збагачує досвід користувачів та розширює сфери застосування штучного інтелекту. Великі мовні моделі мають величезний потенціал для переосмислення взаємодії людини з технологіями та зміни уявлення про машинне навчання.

Огляд методів ідентифікації захворювань за допомогою знімків комп’ютерної томографії

Розглянуто методи та підходи до комп’ютерної діагностики різних захворювань легень на підставі автоматизованого аналізу знімків комп’ютерної томографії. Виконано пошук в базі даних Google Scholar за кількома запитами на тему аналізу знімків комп’ютерної томографії за допомогою глибокого навчання та машинного навчання серед статей, опублікованих протягом або після 2017 р. Після відсіювання результатів пошуку сформовано набір із 39 статей. Набір даних розділено за датою публікації на дві категорії: до та після початку пандемії COVID-19.

ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ РОСЛИН ЗА ДОПОМОГОЮ ГЛИБОКОГО НАВЧАННЯ

У статті досліджується використання згорткових нейронних мереж (CNN) у процесі діагностики та ідентифікації хвороб та шкідників рослин. Розглянуто різні методи діагностики хвороб рослин, особливості наборів даних, а також проблеми, що існують у даному напрямку досліджень. У статті обговорюється п'ятикрокова методологія для визначення хвороб рослин, включаючи збір даних, попередню обробку, сегментацію, виділення ознак та класифікацію.

Дослідження моделей для розпізнавання жестів з використанням 3D конволюційних нейронних мереж та візуальних трансформерів

У роботі розглядається актуальне завдання розпізнавання жестів з метою реформування способів до навчання військових, способів комунікації людини та машини та вдосконалення взаємодії людини-людини та людини-машини для осіб з обмеженими можливостями. Проаналізовано методи для розпізнавання жестів руки на основі компʼютерного зору, а також з використанням глибокого навчання.