Використання ГІС при аналізі хвойних лісів у басейні потоку квасний (український Мармарош)

Автори:
Національний університет “Львівська політехніка”

Для басейну струмка Квасний, який знаходиться в Українських Мармарошах, створено ландшафтно-екологічну інформаційну систему, що базується на принципах багатоваріантності ландшафтної територіальної структури. Розглядаються окремі положення методики збору і представлення даних в ГІС. Використовуючи векторний шар "Біогенні / Антропогенні комплекси" і точковий шар "Польові спостереження", проведена класифікація рослинного покриву цієї території. В результаті, були отримані чотири класи наземного покриву: хвойні ліси, листопадні ліси, субальпійські рідколісся і альпійські луки. Наведено приклад опису ділянки спостереження (текст і фото). Проаналізовано розподіл хвойних лісів в басейні Квасного в залежності від абсолютної висоти над рівнем моря, експозиції і корінних геологічних відкладень.

1.     Божук Т. До питання візуалізації даних ландшафтно-екологічної інформаційної системи для Українського Мармарошу // Archives of Photogrammetry, Cartography and Remote Sensing. - Cracow, 2001. - Vol. 11. - P. 4-51-4-56.

2.     Божук T. Концепція ландшафтно-екологічної інформаційної системи для гірських територій // Ландшафт як інтегруюча концепція XXI сторіччя: 36. наук, праць. - К., 1999. — С. 339-341.

3.     Божук Т. Ландшафтно-екологічна інформаційна система Українського Мармарошу:синтетичні картографічні шари бази даних // Кадастр, фотограмметрія, геоінформатика - сучасні технології і перспективи розвитку: Мат. 2-ої міжнар. наук.-практ. конф., 17-19 жовт. 2000р., НУ Львівська політехніка", м. Львів. - Львів-Краків, 2000. - С. 113-118.

4.     Божук Т.1. Структура бази даних ландшафтно-екологічної інформаційної системи гірської території // Проблеми ландшафтного різноманіття України: 36. наук, праць. - К., 2000. - С. 247-251.

5.     Круглов /., Божук Т. Теоретичні засади представлення структури ландшафту у географічних інформаційних системах // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету. Серія: Географія. М2. - 2002. - С. 87-91.

6.     Kruhlov, І. 2000. Landscape-ecological database for the Prut headwater. In: Proceedings Conf. "Cadastre, Photogrammetry, Geoinformatics — Modern Technologies And Development Perspectives”. October 2000, Lviv, p. 43-48.