Застосування математичного апарату нечіткої логіки в кваліметрії

2012;
: pp. 117-122
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”

Якість є досить складним, але дуже важливим поняттям. Для її визначення є багато методів, але у кожного з них є певні недоліки, переважно через нечіткість даних про різні впливні характеристики. В цьому випадку можна скористатися математичним апаратом нечіткої логіки. Саме цей апарат дає змогу проводити обчислення, узагальнення, аналіз, графічну інтерпретацію нечітких даних. Тому в статті розглянемо і проаналізуємо існуючі методи оцінки якості, проаналізуємо математичний апарат нечіткої логіки на застосування його до оцінювання якості і запропонуємо алгоритм оцінки якості продукції і послуг.

1. Варжапетян А. Г. Квалиметрия: учеб. пособие / СПбГУАП. СПб., 2005. – 176 с.

2. Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. – М: Экономика, 1989. – 256 с.

3. Орловский С.А. Проблемы принятия решений при нечеткой исходной информации. – М.: Наука, 1981. – 208 с.

4. Заде Л. Понятие лингвистической переменной и ее применение к принятию приближенных решений. – М.: Мир, 1976. – 165 с.

5. Леоненков А.В. Нечеткое моделирование в среде MATLAB и fuzzyTECH. – СПб.: БХВ-Петербург, 2003.– 736 с.