Дослідження ефективності транспозиції екранів трифазних кабельних ліній з урахуванням взаємного розташування кабелів

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

У роботі розглядається методика, яка дозволяє оцінити величини струмів на екранах кабелів та вибрати способи злучення та уземлення екранів. Для лосягнення вказаної мети необхідно розробити математичну модель, виконати чисельні розрахунки для моделювання та перевірки ефективності транспозиції екранів з урахуванням їх взаємного розташування. За результатами роботи визначено, що при уземленні екранів з двох сторін і розташувані фазних кабелів в один ряд має зміст трнаспонувати кабелі лінії, що сприяє вирівнюванню величин струмів в екранах до деяких середніх значень.

1. A.A. Shcherba, A.D. Podoltsev, and I.M. Kucheriava, “Electromagnetic Processes in 330 kV cable Line With Polyethylene Insulation”, Teknichna Elektrodynamika, no. 1, pp. 9–15, 2013. (Russian)
  2. M.V. Dmitriev and M.R. Kiyatkina, “Transposition of 6-500 kV cable shields”, Novosti elektrotekhniki, vol. 74, no. 2, pp. 80-84, 2012. (Russian)
  3. V. Lobodzinskiy and L. Maślak, “Mathematical modeling of the three-phase high-voltage cable lines under the theory of multiterminal networks”, in Proc. IEEE 16th International Conference on Computational Problems of Electrical Engineering (CPEE), , pp. 96-98, Lviv, Ukraine, 2015.
  4. N. D. Tleis, Power Systems Modeling and Fault Analysis Theory and Practice, Elsevier: Amsterdam, Netherlands, 2008.
  5. I.M. Wedepohl and D.J. Wilcox, “Transient analysis of underground power-transmission systems. System-model and wave-propagation charac­teristics”, Proceedings of the Institution of Electrical Engineers, vol. 120, no. 2, pp. 253–260, 1973.