Сушіння антиоксидантної композиційної сировини на основі столового буряку

2015;
: c. 25 – 28
Надіслано: Травень 12, 2015
Переглянуто: Червень 02, 2015
Прийнято: Червень 30, 2015

Z. Petrova, Y. Snezhkіn, V. Pazyuk, K. Samoilenko. Drying of Antioxidant Composite Materials based on Table Beet. Energy Eng. Control Syst., 2015, Vol. 1, No. 1, pp. 25 – 28. https://doi.org/10.23939/jeecs2015.01.025

Вінницький національний аграрний університет
Інститут технічної теплофізики НАН України

Зниження затрат енергоносіїв у харчовій промисловості є актуальним завданням сьогодення у зв’язку з підвищенням цін на них. Процес сушіння рослинної сировини належить до складних енергоємних процесів. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розробка таких способів сушіння, які б дали змогу знизити енергозатрати на процес. Під час сушіння рослинної сировини ще одним важливим фактором є якісні показники готового продукту, які залежать головно від технології сушіння. Тому в Інституті технічної теплофізики розроблено енергоефективні режими сушіння рослинної сировини, що дали можливість зменшити енерговитрати на процес сушіння та максимально зберегти біологічно активні речовини вихідної сировини. Досліджено розроблення енергоефективних режимів сушіння антиоксидантної сировини на основі буряку, які забезпечують збереження бетаніну на 95 % і зменшення витрат енергії на 49 %. Сьогодні в Україні недостатньо виробництва з переробки рослинної сировини в порошки, що дає змогу зберегти якість вихідної сировини.

1. Kaprelyants L. V. Functional Products / L. V. Kaprelyants, K. G. Iorgachova. – Odessa : Druk, 2003. – 312 p. (in Ukrainian)
  2. Raksha-Slyusareva O. A. Commodity and food additives ecohygiene / O. A. Raksha-Slyusareva // M. Tugan-Baranovskyi. – Donetsk: Donetsk National University of Economics and Trading. 2010. – 182 p. (in Ukrainian)
  3. Pavlyuk R. Y. New technologies of antotsyanic additives : monograph. / R. Y. Pavlyuk, V. V. Yanytskyy, T. V. Kryachko, G. I. Maksimenko,
    L. M. Sokolov, N. M. Maximov. – Kharkiv : National Institute of Food Technology and Trade – Kharkiv, 2008. – 261 p. (in Russian)
  4. Telezhenko L. N. Biological active substances for food  / L. N. Telezhenko. – Odessa : Optimum. – 2004. – 268 p. (in Russian)
  5. Petrushevsky V. V. Biological active compounds for foodstuffs / V. V. Petrushevsky. – Kyiv : Urozhay, 1992. – 192 p. (in Russian)
  6. Bakulina O. N. Complex processing of fruits and vegetables in ingredients for modern food technology / O. N. Bakulina. // Food Industry. – 2005. – No 5. – P. 32–34. (in Russian)
  7. Berry Ottaway P. The stability of Vitamins in Food. The Technology of Vitamins in Food / P. Berry Ottaway. Glasgow : Blackie Academic and Professional Press. – 1993. – Ch. 5.
  8. Yu. Snezhkin. Determination of energy consumption when drying colloid capillary-porous materials / Yu. F. Snezhkin, N. A. Dabizha,
    R. A. Shapar // Industrial Heat Engineering. – 2003. – Vol. 25. – No. 4. – P. 198–200. (in Russian)