Поля напружень порід фронтальної частини поркулецького покрову Українських Карпат у басейні річки Чорна Тиса

Автори:
Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України, м. Львів

Робота присвячена вивченню тріщин як чутливих індикаторів напруженого стану порід. На основі дослідження сколових тріщин проведено реконструкцію полів напружень для порід тростянецької вулканогенної товщі та суміжних осадових утворень у басейні ріки Чорна Тиса.

1. Бубняк І.М., Бубняк А.М. Тріщинуватість гір-ських порід флішового комплексу Україн-ських Карпат у межиріччі Опору та Оряви, її тектонічне значення // Геодинаміка – 2007 – № 1(6). – С. 16–19.
  2. Бызова С.Л., Беэр М.А. Основные особенности тектоники советской части флишевых Кар-пат // Геотектоника. – 1974. – № 6. – С. 81–96.
  3. Гинтов О.Б. Полевая тектонофизика и ее при-менения при изучении деформации земной коры. – Киев: Феникс, 2005 – 568 с.
  4. Гнилко О.М., Ващенко В.О. Тростянецькі ба-зальтоїди в структурі Східних флішових Карпат // Геологія і геохімія горючих копа-лин. – 2004. – № 1. – С. 71–78.
  5. Вялов О.С., Гавура С.П., Даныш В.В. и др. История геологического развития Украин-ских Карпат – Киев: Наук. думка, 1981. – 180 с.
  6. Копистянський Р.С. Про характер тектонічних деформацій в процесі утворення Карпат-ських скиб // Геологія і геохімія горючих копалин. – 1971. – № 28. – С. 48–54.
  7. Копыстянский Р.С. Трещиноватость горных пород и ее значение в нефтегазовой геоло-гии. – Київ: Наук. думка, 1978. – 216 с.
  8. Шерман С.И., Днепровский Ю.И. Поля напря-жений земной коры и геолого-структурные методы их изучения. – Новосибирск: Наука. Сиб. отд-ние, 1989. – 158 с.