порівняння

Дослідження методів інтелектуального аналізу даних для класифікації незбалансованих наборів даних

Завдяки стрімкому розвитку інформаційних технологій, які широко використовуються у всіх сферах людського життя та діяльності, сьогодні накопичено надзвичайно великі обсяги даних. Відповідно застосування методів машинного навчання до цих даних дає змогу отримати нові практично корисні знання, які можуть бути використані для маркетингових, управлінських та дослідницьких цілей. Серед завдань інтелектуального аналізу даних – задачі регресії, прогнозування, кластеризації, класифікації та асоціативних правил. У цьому дослідженні розв’язано задачу бінарної класифікації.

Медичні терміни як складова ідіостилю Романа Іваничука

Стаття висвітлює лексико-семантичний аналіз медичних термінів, які є вагомою та органічною складницею ідіостилю Романа Іваничука. З’ясовано способи реалізування цих лексичних одиниць у звичній для них функції номінації понять, а також у стилістично-виражальній значині у складі порівнянь і метафор. Наведено особливості використання таких засобів у різних комунікативних ситуаціях.

Data classification of spectrum analysis using neural network

Наведено аналіз бібліотек нейронних мереж. На основі аналізу запропоновано розробляти нейронну мережу для класифікації спектрів на основі бібліотеки Encog, оскільки вона реалізовує безліч компонентів та дає найкращий результат з невеликою кількістю даних для навчання. Подано архітектуру нейронної мережі для класифікації даних спектрального аналізу.

Мікроконтролерний синусно-косинусний обчислювач підвищеної швидкодії

В роботі подано результати дослідження різних модифікацій CORDIC алгоритмів на мікроконтролері для обчислення тригонометричних функцій синуса та косинуса. Описано загальні принципи роботи алгоритмів цього класу, а також кожну з модифікацій зокрема. Кожен з методів реалізований як на мові С так і на асемблері, що дає можливість оцінити якість генерації коду компілятором. Наведені результати порівняння числового моделювання, зокрема по кількості елементарних операцій та точності обчислення для однакових вхідних даних.