Метрологічне забезпечення вимірювачів різниці температур на основі платинових термоперетворювачів з дводротовою лінією зв’язку

Олеськів Т.М., Яцук В.О.

Національний університет „Львівська політехніка”,
кафедра „Метрологія, стандартизація та сертифікація,

Проведено аналітичний огляд існуючих методів і засобів метрологічного забезпечення вимірювачів різниці температур. Запропоновано структуру вимірювача різниці температур для сенсорів з дводротовою лінією зв’язку з можливістю проведення процедури автоматичного калібрування. Проаналізовано параметри ліній зв’язку.
***An analytical review of existing methods and means of metrological assurance of measuring temperature difference is conducted. Temperature difference measuring structure for sensors with two-wire line connection with the possibility of automatic calibration procedure is proposed. Parameters of lines connection are analyzed.***
Проведен аналитический обзор существующих методов и средств метрологического обеспечения измерителей разности температур. Предложена структура измерителя разности температур для сенсоров с двухпроводной линией связи с возможностью проведения процедуры автоматической калибровки. Проанализированы параметры линий связи.

1. http://www.zamer.ru/info/datchik_pt100
2. Matthias Nau. Elektrische Temperaturmessung mit Thermoelementen und Widerstandsthermometern / Matthias Nau – Fulda, Germany: JUMO GmbH & Co. KG, 2004. – 160 S.
3. Олеськів Т.М. Електротехнічні та комп’ютерні системи / Т.М. Олеськів, В.О. Яцук // Електротехнічні та комп’ютерні системи. – 2012. – № 06(82). – С. 106–109.
4. Поліщук Є.С. Методи та засоби вимірювань неелектричних величин: Підручник / Є.С. Поліщук. – Львів: Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000. – 360 с.
5. Яцук В.О. Методи підвищення точності вимірювань: Підручник / В.О. Яцук, П.С. Малачівський. – Львів: Видавництво “Бескид Біт”, 2008. – 368 с.