ПРОЕКТУВАННЯ І СПОРУДЖЕННЯ МАЛОПОВЕРХОВОГО ЖИТЛА НАПРИКІНЦІ 1950-ИХ РОКІВ У ЛЬВОВІ

Автори:
Lviv Polytechnic National University, Department of Urban Planning and Design

У 1957-1960 роках у Львові, у зв’язку із масовим спорудження малоповерхових житлових будинків для робітників, львівські архітектори опрацювали на конкурсній основі низку індивідуальних проектів. На їх базі добилися дозволу Держбуду УРСР на їх проектування у Львівському філіалі Діпроміста, де розробили уніфіковану серію проектів типових одно-двоповерхових будинків. У дослідженнях Дідика В. та Моркляник О. (2003-2018) висвітлено передумови проектування та будівництва житла, його планувальні та стилістичні вирішення, а також їх архітектурно-просторові трансформації сьогодні. У статті пропонується за доцільне  ті фрагменти малоповерхової забудові та окремі будинки, які ще зберегли архітектурну виразність та функціональну естетику, зберегти як пам’ятки містобудівного мистецтва, архітектури  та культури.

Didyk V. V. 2018. Transformation of low-rise buildings in Lviv: to survive or to disappear. Mistobuduvannia ta terytorialne planuvannia: naukovo-tehnichnyj zbirnyk. 68. P. 124-129.
Morklyanyk O. I. 2006. Low-rise construction of Lviv in the second half of the 1950s. Bulletin of the National University "Lviv Polytechnic". Architecture. 568. P. 142-150.
Persikov I. 1958. Amateur construction in the general plan of Lviv. More housing for workers: a collection of articles. Lviv : Book and Magazine Publishing House. P. 30-36.
Suslovsyij O. 1958. More housing for workers: a collection of articles. Lviv : Book and magazine publishing house.
Shulyar V. A. 2018. From the history of professional associations of architects of Lviv. Ethnographic notebooks. 4 (144). P. 886-901.
Yaremchenko Ya. Typical projects for amateur construction. More housing for workers: a collection of articles. Lviv : Book and Magazine Publishing House. P.116-141.