ДОМАШНІ ТВАРИНИ, ЯК ЧИННИК ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ ІНТЕР’ЄРУ ПОМЕШКАНЬ

Асистент кафедри дизайну та основ архітектури, Національний університет «Львівська політехніка»

Архітектурне проектування приміщень для тварин стає все більш важливою сферою досліджень і практики, яка спрямована на створення комфортних і безпечних умов проживання для тварин у різних контекстах, включаючи притулки для тварин, приміщення для тварин на фермах і вольєри в зоопарках. Однак проектування приміщень, сприятливих для тварин, вимагає повного розуміння поведінки, фізіології та добробуту тварин, а також включення відповідних елементів дизайну та матеріалів. Ця стаття має на меті надати огляд досліджень, які будуть проведені для розуміння принципів орієнтованого на тварин дизайну та його впливу на добробут тварин.

Дослідження включатиме огляд літератури відповідних статей, книг і звітів про дизайн, орієнтований на тварин, а також тематичні дослідження та експертні висновки архітекторів, спеціалістів з поведінки тварин і експертів із захисту тварин. Огляд буде зосереджений на визначенні ключових елементів дизайну, орієнтованого на тварин, таких як освітлення, вентиляція та контроль температури, а також належне використання матеріалів і просторових конфігурацій для створення комфортного та стимулюючого середовища для тварин.

Дослідження також вивчатиме вплив дизайну, орієнтованого на тварин, на поведінку, здоров’я та добробут тварин. Аналізуючи тематичні дослідження та висновки експертів, дослідження має на меті зрозуміти, як принципи проектування, орієнтовані на тварин, можуть покращити добробут тварин і сприяти позитивним поведінковим результатам, таким як зменшення стресу та посилення залучення.

Загалом це дослідження має на меті сприяти розумінню принципів дизайну, орієнтованого на тварин, та їх застосування у створенні приміщень, які сприяють добробуту та благополуччю тварин. Результати цього дослідження будуть цінними для архітекторів, експертів із захисту тварин та інших професіоналів, які займаються проектуванням приміщень для тварин, а також для людей, зацікавлених у сприянні більш співчутливих і стійких стосунків між людьми та тваринами. На сучасному етапі актуальним стало питання удосконалення помешкань та поєднання так званих «двох світів» під одним дахом, тварини і людини, яка тримає у своєму помешканні тварину.  Розглянемо різноманітні приклади. Як правильно зробити ремонт у квартирі, підібрати відповідні матеріали а також розмістити зону гри, репрезентативну зони у та інші різні важливі моменти.

Батлук В.А., Гогіташвілі Г.Г. (2006) Охорона праці в будівельній галузі: Навч. посіб. – К: ”Знання”.

Державні будівельні норми України (2000) Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт для будівництва , що здійснюється на території України. ДБН Д.1.1.-7-2000, Державний комітет будівництва , архітектури та житлової політики України, Київ.

Державні будівельні норми України (1998) Правила складення кошторисної документації і визначення базисної та розрахункової кошторисної вартості будівництва., ДБНIV-16-98 (ч.І)-К.: ДБН України.

Державні будівельні норми України (1999)  Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи (РЕКН), ДБН Д.2.2.

Державні будівельні норми України (2000) "Системи вентиляції і кондиціювання повітря". ДБН Д.2.6-3-2000. Збірник 3.

Державні будівельні норми України (2013) "Захист територій, будинків і споруд від шуму". ДБН В.1.1-31:2013

Державні будівельні норми України (2002) "Пожежна безпека об’єктів будівництва". ДБН В.1.1.7-2002

Державні будівельні норми України (2006) "Природне і штучне освітлення". ДБН В.2.5-28-2006

Державні будівельні норми України (2010) "Інсоляція об'єктів цивільного призначення". ДСТУ-Н Б В.2.2-27:2010

Діючі норми і розцінки на проведення будівельних робіт (станом на 01.10 2010 р.).

Діючі норми і розцінки на проведення будівельних робіт (станом на 01.05. 2011 р.).

Петер Нойферт, Людвиг Нефф (2006) «Проектирование и строительство». – М: Архитектура.

Туриніна О.Л. Порівняльна психологія: Навч. посіб. / О.Л.Туриніна, Л.З.Сердюк – К.: МАУП, 2005.

Чайченко Г.М. Зоопсихологія та порівняльна психологія. – К.: Київський ун-т. – 1992.