Інформаційні технології оптимізації структур систем на основі комбінаторних методів

2012;
: cc. 177 - 181

О. Різник, Б. Дубик, Н. Куліш, Т. Чабан

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра інформаційних технологій видавничої справи

Розглянуто інформаційні технології оптимізації структур технічних систем за числових в’язанок як зручних математичних моделей з нееквідистантною структурою на прикладі розробки моделей баркероподібних та псевдовипадкових послідовностей, розробки оптимальних схем відновлення для розподілених обчислень, розробки ефективних фільтрів зображень, розробки моделей розташування датчиків сенсорної мережі.

In the article information technologies of optimization of structures of the technical systems are examined at numerical bundles as comfortable mathematical models with a non- uniform structure on the example of development of models of quasibarker and pseudocasual sequences, development of optimal charts of renewal for the up-diffused calculations, development of effective filters of images, development of models of location of sensors of sensory network.

1. Гонсалес Р. Цифровая обработка изображений / Р. Гонсалес, Р. Вудс. – М.: Техносфера, 2005. –1072 с.
  2. Різник В.В. Синтез оптимальних комбінаторних систем. – Львів: Вища шк., 1989. – 168 с.
  3. Pfister G. F., In Search of Clusters, Prentice−Hall, 1998.
  4. D. Pearson, S. Pillai, and Y. Lee, «An algorithm for near-optimal replacement of sensor elements, ” IEEE Trans. Inform. Theory, vol. 36, pp, 1280–1284, Nov. 1990.