Аналіз методів розрахунку електромагнітних перехідних процесів багатофазних ліній електропередавання з розподіленими параметрами типу кабельних лінії високої напруги

2017;
: cc. 76 - 82
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Викладено методологічні основи розрахунку багатофазних ліній електропередавання з розподіленими параметрами типу кабельних ліній високої напруги для аналізу електромагнітних та перехідних процесів у трифазних кабельних лініях. Показано методи побудови математичної моделі, вибору їх структури та обчислення параметрів моделі. Приклад використання і дослідження математичної моделі дано в системі Matlab.

1. Мещанов Г. И. Перспективы и направления развития производства кабелей и проводов энергетического назначения // Кабели и провода. — 2007. — № 3 (304). — С. 22–35. 2. Лях В. В., Молчанов В. М., Судакова И. В., Павличенко И. В. Кабельная линия напряжением 330 кВ — новый этап развития электрических сетей Украины // Электрические сети и системы. — 2009. — № 3. — С. 16–21. 3. Щерба А. А., Перетятко Ю. В., Золотарев В. В. Самонесущие изолированные и высоковольтные защищенные провода. — Киев: Сучасність, 2008. — 292 с. 4. Золотарев М. В., Обозный А. Л. Новые отечественные разработки в области силовых кабелей // Вісник НТУ ХПІ. — 2006. — Вип. 34. — С. 129–132. 5. Шидловский А. К., Щерба А. А., Подольцев А. Д., Кучерявая И. Н., Золотарев В. М. Анализ электромагнитных процессов и эквивалентных параметров сегменти- рованных токопроводящих жил силовых кабелей на напряжение 330 кВ // Техн. електродинаміка. — 2008. — № 6. — С. 7–13. 6. Золотарев В.В., Карпушенко В. П., Науменко А. А., Бузько С. В. Матема- тическая модель электрической напряженности изолированных жил силовых кабелей // Физические и компьютерные технологии: Труды 12 МНТК. — Харьков: ХНПК «ФЭД», 2006. — С. 239–240. 7. Бессонов Л.А. Теоретические основы электротехники. Электрические цепи. — 9-е изд., перераб. и доп. — М.: Высшая школа, 1996. — 638 с. 8. Абраменкова Н. А., Воропай Н. И., Заславская Т. В. Структурный анализ электроэнергетических систем в задачах моделирования и синтеза. — Новосибирск: Наука, 1990. —125 с. 9. Берман А. П. Расчет несимметричных режимов электрических систем с использованием фазных координат // Электричество. — 1985. — № 12. — С. 6–12. 10. Щерба А. А., Подольцев А. Д., Кучерявая И. Н. Электромагнитные процессы в кабельной линии с полиэтиленовой изоляцией на напряжение 330 кВ // Техн. електродинаміка. — 2013. — № 1. — С. 9–15. 11. Tleis N. Power systems modelling and fault analysis. — Elsevier, 2008. — 367 p. 12. Wedepohl L. M. Wilcox D. J. Transient analysis of underground power-transmission system — system model and wave propagation characteristics // Proceedings of IEE. — 1973. — Vol. 120. — No. 2. — P. 253–260. 13. Щерба А.А, Лободзинский В.Ю. Математическае моделирование электромагнитных процессов в трехфазной кабельной линии электропередачи при разных транспозициях экранов однофазных кабелей // Технічна електродинаміка. Тем. вип. «Силова електроніка та енергоефективність». — 2011. — Ч. 2. — C. 271–276.