Процедури оцінювання рівня “розумності” міста

2020;
: сс. 35 - 41
Національний університет «Львівська політехніка»
Тернопільський національний технічний університет ім. Пулюя
Національний університет «Львівська політехніка»

Екологічна проблема в сучасному світі є чи не найактуальнішою. Проблеми глобального потепління, забруднення навколишнього середовища, знищення природи – ці та інші теми звучать як у засобах масової інформації, так і наукових дискусіях мало не щодня.

Основними чинниками негативного впливу на екологію планети є міста та великі підприємства. У містах сьогодні проживає близько ¾ населення планети. Як великі міста, так і невеличкі містечка прагнуть набути статусу “розумного” міста, деяким з них вдалося набути цього статусу, і в основному це стосується великих мегаполісів. Багато міст та асоційованих регіональних груп населених пунктів, пов’язаних між собою географічно, економічно активно розпочинають рух в цьому напрямку.

“Розумне” місто в одному з вимірів аспектів є містом екологічно чистим, з мінімальними негативними впливами на навколишнє середовище. Стаття присвячена аналізу та розробленню процедур щодо перетворення певного міста на екологічно чистий та розумний осередок, задіюючи при цьому групу експертів для проведення відповідних експертиз та експертного оцінювання. Відпрацювання запропонованої авторами методики виконано на прикладі екосоціополісу Трускавець.

1. Бешелев С.Д., Гурвич Ф.Г. (1980) Математико-статистические методы экспертных оценок. – Москва: Статистика.

2. Грабовецкий Б.Є. (2000). Основи економічного прогнозування: навч. посібник. - Вінниця: ВФ ТАНГ.

3. Давиденко Є.О. (2012). Формалізація процесу формування складу експертної групи для аналізу ризиків ІТ-проектів // Вестник ХНТУ, №1.

4. P. Lombardi, S. Giordano, H. Farouh, and W. Yousef, “Modelling the Smart City Performance,” Innovation: The European Journal of Social Science Research 25: 2 (2012) 137–149.

5. G.C. Lazaroiu, and M. Roscia, “Definition Methodology for the Smart Cities Model,” Energy 47: 1 (2012) 326–332.

6. Сколівські бескиди офіційний сайт Національного природного парку. Гідрологія. Режим доступу: http://skole.org.ua/gidrologia.html

7. Волонтерська акція в Карпатах. Режим доступу: https://www.facebook.com/events/427505034628946/

8. Gagliardi F, Roscia C, Lazaroiu G. Evaluation of a city through fuzzy logic. Energy 2007;32(5):795- 802.

9. D.R. Tabachyshyn, V.S. Lenko, N.E. Kunanets, V.V. Pasichnyk, Y.M. Shcherbyna AN EXPERT EVALUATION OF CITY SUSTAINABILITY USING FUZZY LOGIC, ISSN 1561-5359. Штучний інтелект, 2017, № 1.

10. Yager RR. A procedure for ordering fuzzy subsets of the unit interval. Information Sciences 1981;24(2):143-61.

11. Buckley JJ. Ranking alternatives using fuzzy numbers. Fuzzy Sets Systems 1985;15:21-31.