Аналіз циклічних підматриць у структурі базису дискретних гармонічних перетворень

2011;
: pp. 209 - 214

І. Процько, Р. Рикмас

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра систем автоматизованого проектування

Розглянуто стратегію пошуку і визначення однотипових підматриць у базисній матриці дискретного гармонічного перетворення. Однотиповість визначають окремо за вертикального і горизонтального двовимірного положення підматриць. Базисна матриця задається твірним масивом, параметри якого спрощують пошук однотипних циклічних підматриць.

The strategy of searching and defining identical submatrices in basis matrix of discrete harmonic transforms is considered in the paper. The defining identity of submatrices performs separately for horizontal and vertical two-dimensional direction. The basis matrix specify of hashing array. Parameters of hashing array simplify searching of identical cyclic submatrices.

1. [Електронний ресурс]. – Режим доступу. labcenter.com.
  2. Макклеллан Дж. Х., Рейдер Ч. М. Применение теории чисел в цифровой обработке сигналов: Пер. с англ. – М.: Радио и связь, 1983.
  3. Процько І.О., Ефективне обчислення дискретних косинусних перетворень // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка» Комп’ютерні системи проектування. – 2007. – №591. – С.58–63.
  4. Процько І.О., Підхід ефективного обчислення дискретних гармонічних перетворень через циклічні згортки // // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка» Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. – 2008. – №626,
  5. Marvi Teixeira, Y. Iván Rodríguez, Parallel Cyclic Convolution Based on Recursive Formulations of Block Pseudocirculant Matrices. IEEE Trans. Signal Process., vol. 56, no. 7, 2008, 2755–2770.