About the Functional Dependence of the Tool-joint Tapered Thread Half-angle Profile From the Back Rake Angle Value, Side Rake Angle Value and Half Angle Of the Profile of the Cutting Edge of the Tool

2017;
: pp. 19 - 28
Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas

The proposed application concerns exactly tool-joint tapered thread of all sizes. The application through which you can get half— angle cutting edge profile of the tool through which the required accuracy of the tool-joint tapered thread profile is provided.

1. ГОСТ 28487-90. Межгосударственный стандарт. Резьба коническая замковая для элементов бурильных колонн. Профиль. Размеры. Допуски [Текст]: Разработан и внесен Минис- терством нефтяной и газовой промышленности СССР, Государственным комитетом СССР по управлению качеством продукции и стандартам от 27.03.90 г. № 614. Введен впервые. Издание с изменением № 1, утвержденным в июле 1992 г. (ИУС 10-92). — М.: ФГУП “Стандартинформ”, 2006. — 10 с. 2. Никифоров А. Д. Точность и технология изготовления метрических резьб [текст] : [учеб. для студентов технологических вузов] / А. Д. Никифоров. — М.: Высш. шк., 1963. — 181 с. 3. Семенченко И. И. Проектирование металлорежущих инструментов [текст] : [учеб. пособ. для студ. высших учеб. завед. СССР, обучающихся по специальности “Техноллогия машиностроения, металлорежущие станки и инструменты”] / И. И. Семенченко, В. М. Матюшин, Г. Н. Сахаров. — М.: Госудерственное научно-техническое издательство машиностроительной литературы, 1963. — 950 с. 4. Онисько О. Р. Теоретична основа технологічної неможливості відтворення теоретично точного профілю різьб на трубах нафтогазового сортаменту [Текст] / О. Р. Онисько, Я. В. Теліхович, Т. Р. Гнатик // Нафтогазова енергетика. — 2015. — № 1(23). — С. 94–99. 5. Онисько О. Р. Визначення профілю різальної частини різця з подвійним нахилом передньої поверхні для формування трикутної різьби труб нафтогазового сортаменту [Текст] / О. Р. Онисько, В. І. Патра, Б. Я. Прибуш // Нафтогазова енергетика. — 2015. — 2(24). — С. 77–81. 6. Онисько О. Р. Алгоритм розрахунку функціональної залежності форми бічних профілів гвинтової нарізі замкової конічної для елементів бурильних колон від геометричних параметрів різця [Текст] / О. Р. Онисько// Науковій вісник. — 2017. — 1(42). — С. 77–81. 7. Онисько О. Р. Програмна реалізація розрахунку форми різальної кромки різьбового різця залежно від значення величини його переднього кута та діаметра різьби [Текст] / О. Р. Онисько, Л. О. Борущак, С. О. Ря- занов // Вісник Національного університету " Львівська політехніка " “Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні”. — 2013. — № 772. — С. 129–134. 8. Онисько О. Р. Програмна реалізація визначення величини опуклості гіперболічного про- філю різьбового різця з ненульовим значенням переднього кута [Текст] / О. Р. Онисько, О. В. Зубик // Наукові нотатки: Міжвузівський збірник. — 2015. — № 48. — С. 159–166. 9. Онисько О. Р. Порівняльний аналіз графічних моделей бічних профілів трикутної різьби: заданого стандартом і отриманого за допомогою різця з ненульовим значенням переднього кута [Текст] / О. Р. Онисько, П. М. Процак // Вісник НТУ “ХПІ”. — 2015. — № 4 (1113). — С. 31–36. 10. ГОСТ 632-80. Межгосударственный стандарт. Трубы обсадные и муфты к ним [Текст]: Утвержден и внесен у действие постановлением Государственного комитета СССР по стандартам № 2578 от 05.06.80 г. — М.: Стандартинформ, 2010. — 75 с.